УРОК 51. Тема. В. Сухомлинський «Усмішка», уроки читання 4 клас

УРОК 51. Тема. В. Сухомлинський «Усмішка», уроки читання 4 клас

Мета: актуалізувати і розширити знання дітей про життя, творчість видатного українського педагога і письменника; розвивати вміння аналізувати і структурувати текст (знаходити описи, міркування, пастини будови тексту, удосконалювати вміння виділяти і пояснювати зв’язок між причиною і наслідком); виховувати в учнів доброзичливе ставлення до оточуючих.

Обладнання: записи на дошці.

ХІД УРОКУ 51. Тема. В. Сухомлинський «Усмішка», уроки читання 4 клас

I. Організаційна частина

II. Актуалізація опорних знань
Переказ оповідань про добрі внинки дітей.
Висновки: людина попинається з добра.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Розпитування.
1) Робота над скоромовкою.

Ніс Сміхунчик сміху міх —
Сміх розсипався на сніг.

2) Складіть слово із розкиданих складів.

Жко жок жан
лі ко жок
ка рі ка
лу жін жух

3) Прочитайте слова на «пеньочках».

Ніс руки пень там
ніс роки пень там
ріс руки день нам
ніс раки пень дам

4) Читання колонок слів, знаходження інших слів, що «сховалися» у запропонованих.

Пиріг осадок
ніжка оранка
липень магазин
жнива листок
ведмідь станція

 

2. Бесіда.
— Ми продовжуємо працювати над творами В. Сухомлинського. Прочитайте, будь ласка, назву твору, з яким ми ознайомимося сьогодні.

Каусміш («Усмішка»)

3. Словникова робота. Читання слів учнями, пояснення їхнього значення.

Ту пала
по вагом
ди бає
ціп ком

 

4. Робота над текстом оповідання.
1) Вибіркове читання.
— Прочитати виділені речення.
— Хто головний герой твору?
— Як змінився настрій дівчинки?
2) Читання тексту учнями:
— «ланцюжком»;
— «буксиром»;
— «луною»;
— читання мовчки (до кінця).

5. Фізкультхвилинка.

6. Продовження роботи над текстом.
1) Постановка учнями запитань за змістом прочитаного.
2) — Чому змінився настрій дівчинки?
3) Вибіркове читання
— Прочитати:
а) опис травневого ранку;
б) опис портрета дівчинки;
в) опис портрета дідуся.
4) Знайти у тексті оповідання зачин, основну частину, кінцівку; прочитати виразно зачин і кінцівку.
5) Вправи для розвитку уважності.
— В якому абзаці тексту є такі словосполучення?
На зелених луках, тупала за метеликом, дід не усміхнувся, бабуся усміхнулася.
6) Прочитати ще раз виділені речення, подумати над їхнім значенням.
— Як ви вважаєте, у чому полягає головна думка оповідання?

IV. Підсумок уроку
— Який це твір про усмішку ми читали раніше? Хто його автор? Який він за жанром?
— Чи подібні ці два твори між собою? Чим саме?

V. Домашнє завдання
Навчитись переказувати текст так, ніби це трапилося з вами особисто.

УРОК 51. Тема. В. Сухомлинський «Усмішка», уроки читання 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків читання 4 клас
