УРОК 50. Тема. Будівельні споруди. Конструювання з деталей набору «Казкового містечка». Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 50. Тема. Будівельні споруди. Конструювання з деталей набору «Казкового містечка». Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: дати загальне уявлення про різні споруди та будівництво, колективну працю будівельників; збагачувати досвід конструювання будинків різного призначення за малюнком, схемою, відповідно до задуму; привчати працювати колективно.

Обладнання: проект казкового містечка, зображення вулиці міста або села з будинками різного призначення: школа, санаторії, дитячий садок; окремі схеми цих споруд; будівельні конструктори.

ХІД УРОКУ 50. Тема. Будівельні споруди. Конструювання з деталей набору «Казкового містечка». Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

І. Організація класу

Учитель
Раз, два, три, чотири —
Дзвенять пилки і сокири. У
ножівки гострі зуби
Розтинають навпіл дуба.
Тільки тирса золота
Із пропилу виліта.

II. Актуалізація опорних знань учнів

• Про кого цей віршик? (Про столяра)
• А що може зробити столяр?
• Хто ще бере участь у будівництві будь-якої споруди?
• Хто допомагає людям в будівництві?
• Що за машина: шия жирафа, а сила слона? (Підйомний кран)

— І от сьогодні до нас у клас завітав Незнайка з проектом забудови казкового містечка і запропонував, щоб діти спорудили його з деталей конструктора. Давайте ознайомимося із цим проектом.

III. Хвилина практичного вправляння

• Які будівлі ми бачимо на проекті? (Одноповерхові, багатоповерхові, магазин, школа, дитячий садок)
• Чи відрізняються ці будівлі одна від одної?
• Чим? Чи подобаються вони вам?

IV. Заохочення до колективної праці

На замовлення Незнайки ми з вами будемо працювати сьогодні за проектом «казкового містечка». Клас поділимо на групи:

I група буде будувати одноповерхові будинки;
II — будувати школу;
III — дитячий садок;
IV— магазин;
V — двоповерховий будинок.

Звернемо увагу на конструкцію будинків різного призначення. (У магазинах великі вікна для вітрин; дитячий садок, як правило, з ігровим майданчиком, школа двоповерхова тощо.)

000

V. Практична робота учнів
Учитель стежить, щоб учні правильно з’єднували елементи споруд, спонукає до взаємоконтролю, надання допомоги (якщо зробив сам,— поясни товаришу). Виготовлені вироби розміщують на столах, щоб виконати проект «Казкового містечка».

VI. Підбиття підсумків
— Незнайко дуже задоволений Казковим містечком і хоче, щоб наступного уроку ви поселили у цьому містечку казкових героїв із казки «Рукавичка», адже дід знайшов свою рукавичку, і звірі знову залишилася без даху над головою.

VII. Прибирання робочих місць
— Казкове містечко залишаємо на столі наступного уроку.

VIII. Хвилинка поезії

СВОЇМИ РУКАМИ
Хоч як не вигадуй,
хоч як не крути,—
самі не приходять
поштові листи.
Саме неспроможне
змолотись зерно,
із пряжі саме
не зітчеться сукно.
Самі не подводяться
новобудови,
самі не напишуться
вірші чудові.
Ми все це так само,
як тата і мами,
повинні роботи
своїми руками.
(В. Лунін)

УРОК 50. Тема. Будівельні споруди. Конструювання з деталей набору «Казкового містечка». Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
