Урок 49 (письмо). Тема. Письмо великої букви В («ве») у поєднанні з іншими буквами. Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за малюнком, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 49 (письмо). Тема. Письмо великої букви В («ве») у поєднанні з іншими буквами. Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за малюнком, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: вчити учнів писати велику букву В (ве), буквосполучення та склади з нею; закріплювати вміння учнів писати малу букву в і поєднувати її у словах з іншими буквами, списувати з друкованого шрифту, складати розповідь за малюнком; повторити вживання великої букви; розвивати в дітей зв’язне мовлення, фонематичний слух, спостережливість, дрібну моторику руки; виховувати охайність, старанність, любов та бережливе ставлення до природи.

Обладнання: фішки для звукового аналізу; предметні малюнки (ворона, виноград, вареник, вулик, вінок); загадки; малюнок для розвитку зв’язного мовлення «На лісовій галявині»; робочий зошит; плакат «Правильно сиди під час письма»; малюнки до загадок; картки з друкованими та рукописними буквами.

ХІД УРОКУ 49 (письмо). Тема. Письмо великої букви В («ве») у поєднанні з іншими буквами. Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за малюнком, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань учнів

1. Гра «Знайди пару» (друковані та рукописні букви)
— Яка буква залишилася без пари?
— Напишіть на дошці пару для цієї букви.

2. Робота за предметними малюнками
Ворона, виноград, вареник, вулик, вінок.
Учні називають предмет, зображений на малюнку, слово ділять на склади, на дошці записують склад з буквою в.

III. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми і завдань уроку

1. Слухання вірша

Віра вишень накупила,
Вареників наварила.
Запросила в гості
Вітю, Васю, Костю.

2. Робота над змістом вірша
— Про кого цей вірш?
— Скільки хлопчиків згадується у вірші?
— Назвіть ім’я дівчинки.
— Який перший звук ми чуємо в слові Віра?
— Якою буквою він позначається на письмі? Великою чи малою?
— Чому це слово ми повинні писати з великої літери?
— Яку букву ми будемо вчитися писати на уроці?

3. Оголошення теми і завдань уроку
— Сьогодні ви будете вчитися писати велику букву В («ве»), буквосполучення та склади з нею, списувати з друкованого шрифту; складати розповідь за малюнком. А для цього вам доведеться здійснити уявну подорож в один із куточків природи.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Демонстрування зразка букви

2. Порівняння друкованої й рукописної великої букви В

3. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку, розташовувати зошит під час письма.
• Правила сидіння за партою
• Розміщення зошита на парті
• Вправи для розвитку м’язів руки
• Як тримати ручку під час письма

4. Письмо великої букви В («ве»)
— Велика буква В («ве») складається з двох елементів: довгої прямої лінії із заокругленням внизу вліво і двох правих півовалів.

Алгоритм написання великої букви В («ве»)

1. Починаємо писати букву від верхньої міжрядкової лінії

2. Ведемо вниз довгу пряму на себе до нижньої рядкової лінії і, торкнувшись її, заокруглюємо вліво

3. Другий елемент починаємо писати зліва від першого елемента нижче верхньої міжрядкової лінії

4. Закінчуємо писати близько середини робочого рядка

5. Ведемо вгору і заокруглюємо під верхньою міжрядковою лінією праворуч на півовал, що закінчується вище верхньої рядкової невеличким заокругленням ліворуч

6. Не відриваючи руки, рухом праворуч і вниз до себе пишемо більший нижній правий півовал, що закінчується заокругленням уліво близько першого елемента, вище нижньої лінії робочого рядка

— Пишемо під рахунок раз і, і-два, і-три-і.

5. Письмо елементів букви в повітрі, в зошиті

6. Письмо букви в повітрі, в зошиті

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

7. Написання складів, буквосполучень

V. Узагальнення вивченого матеріалу

1. Робота з анаграмами

2. Списування з друкованого шрифту

3. Робота в парах (побудова звукових моделей записаних слів)

Фізкультхвилинка

VI. Розвиток зв’язного мовлення

1. Розглядання малюнка «На лісовій галявині»
— Що ви бачите на малюнку?
— Чи всі дерева зеленого кольору? Чому?
— Які дерева не змінили свого вбрання?
— Кого ви бачите на малюнку?
— Що вони роблять?
— Як потрібно поводитись у лісі, щоб не порушити спокій лісових мешканців?
— Давайте разом за цим малюнком складемо розповідь.

2. Складання розповіді за допомогою питань
— Яка пора року настала?
— У яке вбрання одяглися дерева?
— Якими стоять ялинки та сосни?
— До чого готуються звірі?
Настала осінь. Дерева одягнулися в жовте вбрання. Зеленими стоять лише ялинки та сосни. Звірі готуються до зими.

VII. Підсумок уроку

Бесіда
— Яку букву ви вчилися сьогодні писати?
— Назвіть слова, в яких завжди вживається велика літера В («ве»).
— Давайте пригадаємо лісових мешканців, з якими сьогодні зустрічалися.

Урок 49 (письмо). Тема. Письмо великої букви В («ве») у поєднанні з іншими буквами. Розвиток зв’язного мовлення. Складання розповіді за малюнком, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
