• Гороскоп 2016

УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Мета: вчити дітей плетіння «косичкою» та створювати з плетіння різноманітні іграшки; розвивати творчість, фантазію; виховувати естетику у художньо-трудовій діяльності.

Обладнання: стрічки, шнур, іграшки з плетіння, смужки кольорового паперу, клей, ножиці.

ХІД УРОКУ 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

I. Організація класу

Учитель. Яка у нас є традиція давня?

Учні. Приходити в клас із домашнім завданням!
З’ясовуємо підготовленість учнів до заняття (необхідні матеріали, інструменти).

II. Мотивація навчально-трудової діяльності

Учитель. Українцям притаманні такі риси, як господарська кмітливість, винахідливість, уміння застосовувати навіть стару використану річ, не викидаючи її на смітник. Сьогодні ми будемо виготовляти іграшки з використаного матеріалу. Це капронові стрічки, шнурки, тасьми із старих речей, які ви принесли з дому.

III. Актуалізація знань учнів
— Діти, хто з вас вже вміє плести «косичкою»?
Зараз Оксанка продемонструє нам усім, як вона, розділяючи волосся на три частини, заплітає косичку.
— Ось чому спосіб плетіння у три стрічки чи вервечки називають «косичкою». Учні, які вміють вже плести, допомагатимуть своїм однокласникам. Плести косичку будемо парами: один — тримає, інший — плете, а потім навпаки.

IV. Послідовність трудових дій

Для плетіння візьміть стрічки (шнурки, тасьми), підрівняйте, складіть разом і з одного кінця зав’яжіть вузлик (показ).

Учитель демонструє спосіб плетіння безпосередньо на капронових стрічках, діти почергово закріплюють послідовність трудових дій.
— Переплетені стрічки (шнурки, тасьми) у кінці зав’язуємо вузликом. А тепер із цих косичок будемо виготовляти іграшки. А які саме — ви зараз відгадаєте.

В’ється вірьовка, на кінці — голівка. (Змія)

П’ять метеликів літають
І на квіточки сідають.
Прилетів ось ще один,
Сів на квіточку і він.
Полічимо швидко всіх,
Цих метеликів прудких. (5 + 1 = 6 метеликів)

Зловив Василько наш сім риб.
Одна з них в воду раптом — стриб!
Відповідайте, рибок скільки
Тепер зосталась у Василька? (7 – 1 = 6 рибок)

V. Самостійна робота учнів
1. Розгляд іграшок з плетінки.
2. Показ склеювання.
3. Повторення правил роботи з ножицями і клеєм.
4. Вибір способу виконання виробу.
5. Практична робота.

VI. Аналіз і оцінка учнівських робіт

1. Розгадування кросворда.
Зліва направо написані слова, в яких пропущено по одній букві. Вставте ці букви. Згори вниз прочитайте слово-ключ. Визначте, які назви предметів чи явищ належать до живої природи, а які — до неживої.

2. Пропоную вдома виготовити за допомогою плетіння іграшки «Павучок», «Горобчик», «Равлик».

VII. Прибирання робочих місць
Ножиці, клей, залишки стрічок — у папку, обрізки — у визначене для сміття місце.

УРОК 39—40. Тема. Плетіння. Спосіб плетіння «косичкою». Створення виробів з плетіння. Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 1 клас
