УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Мета: ознайомити учнів ще з одним художнім прийомом обробки паперу — плетінням; розвивати координацію рухів пальців, точність у кресленні; виховувати творчі здібності, увагу, естетичний смак.

Обладнання: лінійка, олівець, кольоровий картон, клей, ножиці.

ХІД УРОКУ 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

I. Організація учнів класу

Всі почули ви дзвінок,
Він покликав на урок.
Кожен з вас вже постарався —
До уроку приготувався.
Тож девіз тепер згадаймо
І урок вже починаймо.

Девіз уроку діти говорять хором:

Руки твої — найкращий скарб,
Коли умієш їм дати лад.

II. Повідомлення теми і мети уроку

1. Перевірка готовності учнів до уроку.

2. Актуалізація опорних знань.
— Що таке предмети побуту?
— Назвіть, які ви знаєте предмети побуту?
— Якими предметами ви користуєтесь найчастіше?

3. Розгадування кросворду.
— Сьогодні на уроці ми спробуємо виготовити один із предметів побуту, який є в кожній хаті. А який, ви дізнаєтесь, коли правильно заповните клітинки кросворду.

657

III. Робота над темою уроку

1. Бесіда.
— Так, сьогодні ми будемо виготовляти килим.
Все необхідне — клей, ножиці, картон, лінійки, олівці — у вас є. Але найголовніше, що нам потрібно сьогодні на уроці — це справжні роботящі руки, терпіння і працьовитість. І річ вийде красивою і привабливою.

2. Розгляд зразків виготовлених килимків.
—Уважно розгляньте зразки і скажіть, що найпотрібніше для сьогоднішнього уроку? (Клей, ножиці, кольоровий картон, і найголовніше — людські руки)

3. Слухання казки.
Жили-були у шухляді клей, ножиці і папір. Вони щодня сперечались між собою, хто з них найпотрібніший, найголовніший. Якось шухляду хтось висунув, і її мешканці побачили свого господаря-хлопчика. Він брав ножиці і вирізав ними деталі з паперу. Потім клеєм наклеював їх. Вийшов гарний кольоровий листочок з метеликом.
Усі залишились задоволені, бо зрозуміли, що найголовніша тут — людина, її вмілі руки. Отож, коли папір, клей і ножиці повернулися у шухляду, сперечатись їм уже не хотілося. Усі вони бажали, щоб їх швидше взяли до роботи.

000

4. Повторювання правил роботи користуванням ножицями і клеєм (див. урок 1).

5. Практична робота учнів.

658

IV. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
— Що робили протягом уроку?
— Чи ви задоволені своєю роботою?
— Може, хтось вважає, що міг би працювати краще? Оцінювання виконаних робіт за «шкалою оцінювання». Організація виставки дитячих робіт.

УРОК 32. Тема. Художнє конструювання предметів побуту. Плетення з кольорових смужок картону. Килимок. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
