УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Мета: ознайомити учнів з особливостями архітектури Сходу і Заходу; розвивати інтерес, творчу уяву; виховувати охайність, повагу до історії.

Обладнання: клей, ножиці, кольоровий папір, картон, малюнки із зображенням архітектурних споруд Заходу і Сходу, упаковки з-під молока, чаю, кави.

ХІД УРОКУ 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

I. Організація класу

II. Оголошення теми і мети уроку
— Сьогодні на уроці ми познайомимось з архітектурою країн Заходу і Сходу. Дізнаємось, що особливого є в будівництві архітектурних споруд двох протилежних частин світу».

III. Робота над темою уроку

1. Бесіда з учнями.
— Назвіть країни, які знаходяться на Заході.
— Назвіть країни, які знаходяться на Сході.
— Діти, чи знаєте ви, що означає слово «архітектура»?

Архітектура — це мистецтво проектування будинків та інших споруд, які повинні бути не тільки надійними, функціональними, а й милувати око. Це означає, що будинки мають бути незвичайними, особливими. Як ви вважаєте, у нашому селі є будинки, які можна віднести до архітектурних споруд?
— Є. Це наш костьол. Це давня архітектурна споруда, з міцними кам’яними стінами. Він є окрасою нашого села. (Розгляд фотографій із зображенням костьолу.)
— Які ще архітектурні споруди ви бачили і що знаєте про них?
Діти розповідають про свої враження від екскурсії в місто Кам’янець-Подільський, у якому побували влітку.
— Отже, архітектурних споруд ви бачили вже достатньо.
— Чи знаєте ви, люди яких професій брали участь у зведенні цих будинків?
— Хто такі архітектори?
— Хто такі будівельники?
— Можливо, у майбутньому хтось із вас мріє стати архітектором або будівельником?
— Ми сьогодні повинні добре запам’ятати відмінності архітектурних споруд країн Заходу і Сходу. Але спочатку давайте перевіримо, чи знаєте ви геометричні фігури. {Відповіді дітей)
— А тепер розгляньте споруди Сходу.

651

— Що характерно для цих споруд? (Використання форм кулі, конуса, циліндра)

Фізкультхвилинка

2. Повторення правил користування ножицями і клеєм (див. урок 1).

3. Гра «Назви фігуру».

652

4. Розповідь учителя.
— А тепер уважно послухайте, тому що це цікаво!
Західна архітектура зародилася у Греції близько 500 років до нашої ери. коли виник класичний стиль.
Розгляньте споруди країн Заходу і Сходу.
— Які геометричні фігури використано у зведенні цих споруд?

653

5. Практична робота.
— Сьогодні на уроці ми виконаємо макет дзвіниці, яка розташована біля костьолу. Вона щодня сповіщає жителям нашого села, котра година.
1) Розгляд дзвіниці на фотографіях.
— Які геометричні фігури будемо використовувати?
— Для цього ми будемо використовувати картонні упаковки з-під кави, чаю, молока, одеколону, які відповідають цим фігурам.
2) Робота в парах.
— Вибрані упаковки обклеїмо кольоровим папером. Виріжемо і наклеїмо вікна, двері і дах.

654

IV. Підсумок уроку

1. Демонстрація дитячих робіт.

2. Оцінювання навчальних досягнень учнів за допомогою «шкали оцінювання».

3. Бесіда.
— Чи всі задоволені своєю роботою?
— Кому сподобалось бути будівельником?
— На наступному уроці ми знов будемо будувати, але споруди, характерні для країн Сходу. Для цього потрібно мати: порожні пластикові пляшки з-під напоїв, кольоровий картон, папір, клей, ножиці.

УРОК 30. Тема. Східний і західний стилі в архітектурі. Особливості архітектурних форм Заходу і Сходу. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Читайте також:
