• Гороскоп 2016

УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Мета: навчити дітей виготовляти іграшки конічної форми; розвивати оформлювальні навички, мислення, уяву, дрібну моторику рук, пальців; виховувати дисципліну, почуття взаємодопомоги, відповідальності.

Обладнання: білий та кольоровий папір, олівці, фломастери, ножиці, клей, пензлик, серветка.

ХІД УРОКУ 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

I. Організація класу

1. Упорядкування робочого місця.

2. Перевірка готовності до уроку.
— Сьогодні ми будемо працювати у групах.
(Клас поділений на групи: 5 груп по б осіб, відповідно до цього розташовані парти.)
— Згадайте, що таке робота у групах? Чого потрібно дотримуватися? Як себе поводити?
(Відповіді дітей: взаємодопомога, товаришування, відповідальність, уміння прислухатися до думки друзів, не сваритися.)

II. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.
— Діти, сьогодні ми з вами навчимося виготовляти різні іграшки. Ці іграшки можна виготовити до будь-якого свята.

2. Словникова робота.
— Існують декілька спеціальних видів паперу.

Бюварний папір — промокальний папір.

Верже — високоякісний письмовий, поштовий папір із водяними знаками у вигляді подовжніх та поперечних ліній, що просвічуються.

3. Вступна бесіда. Розповідь учителя.
— Із чого ми будемо виготовляти іграшки?
— Що ви знаєте про папір?
— Папір існував не завжди. Після виникнення писемності люди почали писати на воскових дощечках, на вологій глині. Писали вони спеціальними паличками. У Київській Русі писали на бересті. До цих пір збереглися берестяні грамоти. В теплих країнах глиняні дощечки змінив папірус.

Папірус — це матеріал для письма, який виготовляли з рослин із аналогічною назвою. Він росте на болотистих місцях Ефіопії та Єгипту. Потім папірус був замінений пергаментом, який виготовляли, оброблюючи особливим засобом шкуру тварин — овець, кіз, телят. Папір з’явився 2000 років потому. Сировиною для виготовлення його було спочатку тутове дерево, бамбук. Папір був винайдений у Китаї Цай Лунем в 105 році.

4. Підготовка до роботи.
— Яких іграшкових звірів можна виготовити?

Відгадайте загадки і заповніть клітинки кросворда.

1) По лісу бігала багато,
Бо шукала в лісі брата:
Брат на дереві сидів
І смачні горішки їв. (Білочка)

2) Сіру шубку має,
Взимку білу одягає.
По лісу стрибає.
Моркву полюбляє. (Зайчик)

3) Маленьке, сіреньке,
Довгий хвостик має,
По підлозі бігає,
Насіннячко збирає. (Мишеня)

4) В темнім лісі проживає,
Довгий хвіст пухнастий має.
їй на місці не сидиться,
А зовуть її… (лисичка).

5) Двічі родився,
У школі не вчився,
А години знає. (Півень)

6) Гавкає, кусає,
а в дім не пускає. (Собака)

527

— Відгадали? Молодці!
Які звірі живуть у лісі, а які — вдома?
— Зараз я даю вам можливість порадитися, іграшку якої тварини буде виготовляти ваша група.
(Вчитель допомагає дітям зробити вибір, щоб кожна група мала різну тварину.)

III. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж учителя.
— Для будь-якої іграшки-тваринки потрібно взяти кольоровий папір жовтогарячого кольору, якщо це лисичка або білочка; сірого — якщо це мишеня, зайчик, собака. Це може бути картон також кольору або оксамитовий папір.
Іграшка складається з тулуба (1 деталь), голови (1 деталь), вух (2 деталі), лапок (2 деталі), хвостика (2деталі).
Домовтеся між собою, хто у вашій групі за що буде відповідати.

2. Інструктаж із техніки безпеки.
— Хто мені підкаже, які інструменти допоможуть нам працювати? (Ножиці, циркуль, гумка, лінійка, олівець)

Згадайте правила користування ножицями.
• Коли ріжете, то повертайте папір, а не ножиці.
• Подавайте ножиці кільцями вперед.
• Не залишайте ножиці відкритими.

— А тепер відпочинемо і потім знову будемо працювати.

3. Фізкультхвилинка.
Кожного дня щоранку робимо зарядку.
Робимо зарядку — всі вправи за порядком.
Весело крокуємо: раз-два-три-чотири.
Руки вгору підіймаємо: раз-два-три-чотири.
Встаємо і присідаємо: раз-два-три-чотири.

IV. Практична робота учнів
• Спочатку виконайте розмітку розгорток конусів на кольоровому папері або картоні.
• Виріжте розгортки і склейте конуси.
• Складіть форму обраної тваринки, використовуючи конуси та обрізки паперу.
• Наклейте лапи, хвостик, вуха.
• На готовій іграшці виконайте додаткове яскраве оздоблення.
(Учитель стежить за роботою у групах, за потреби надає допомогу.)

528529530

(Очі, носик, вуса, гребінець півника діти малюють, вирізають та клеять самостійно.)

V. Виставка та оцінювання робіт

1. Перевірка та аналіз робіт.
— Яка іграшка вам сподобалася найбільше?
— Які ви помітили помилки?

2. Оцінювання.

V. Підсумок уроку
— Які види паперу ви знаєте?
— Що можна виготовити з паперу?
— Спробуйте придумати декорацію до вашої іграшки.

УРОК 3. Тема. Об’ємні вироби з паперу. Виготовлення іграшки конічної форми. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас
