УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

Мета: навчити використовувати готові форми для виготовлення човника; вчити конструювати та моделювати; розвивати технічне мислення, спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес, любов до праці.

Обладнання: демонстраційний матеріал — ілюстрації із зображенням різних видів транспорту, зразки виробів човника із сірникових коробок; для індивідуального користування — сірникові коробки, кольоровий папір, ножиці, олівець, клей, пластилін; роздатковий матеріал

ХІД УРОКУ 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

I. Організація класу

II. Актуалізація опорних знань
— З яким матеріалом ми працювали на минулому уроці?
— Що ми виготовляли?

III. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні на уроці ми навчимося виготовляти човник із сірникових коробок.

IV. Робота над темою уроку

Учитель розвішує на дошці рисунки різних видів транспорту.
Діти називають їх.

— Скажіть, як одним словом можна назвати ці рисунки? (Транспорт)
— Відгадайте кросворд «Транспорт». (Рис. 45, 46)

506

Транспорт
1. їздить тільки по рейках та за допомогою електрики. (Трамвай)
2. Поїзд під землею. (Метро)
3. Возить містом, в інші міста на далеку відстань. (Автобус)
4. На них спускаємось взимку з гори. (Санчата)
5. Він має два або три колеса. (Велосипед)
6. Водний вид транспорту у морі або океані. (Пароплав)
7. По річці пливе… (човен).
8. Він не поїде без електрики, та ще й без «вусиків». (Тролейбус)
9. На цьому транспорті ви можете з вітерцем проїхати ся. (Таксі)

507Рис. 45

508Рис. 46

— Назвіть водні види транспорту. (Пароплав, теплохід, човен, яхта, баржа, байдарка)
— Де можна пересуватися на цьому транспорті? (Річкою, морем, озером, океаном)
— Послухайте віршик.

Відгадайте-но спочатку
Ось таку мою загадку:
«В нього рук і ніг немає,
А до себе всіх приймає.
Сам на животі повзе,
На собі усіх везе.
Любить річку, море, повінь».
Здогадайтесь, що це? (Човен)

1-й учень
Та човни бувають різні:
Дерев’яні та залізні,
Рятувальні і дозорні,
І вітрильні, і моторні.

2-й учень
І рибальські веслові,
І підводні бойові…
А ми зараз з вами, діти,
Будем човники робити.

000

V. Аналіз зразка виробу
Учитель демонструє модель човника із сірникових коробок.
— З яких частин складається модель човника? (Палуба, корма, кабіна)
— З якого матеріалу виготовлений човник? (Із сірникових коробок, кольорового паперу)

VI. Інструктаж

Модель човника із сірникових коробок виготовляється у такій послідовності:
1. Візьміть три сірникові коробки.
2. Склейте спочатку дві коробки, зверху наклейте ще одну коробку.
3. Обклейте їхній верх кольоровим папером.
4. Виріжте конусну частину човника: дно сірникової коробки обріжте ножицями, обклейте бічними смужками.
5. Виріжте та склейте трубу.
6. Наклейте віконця у каюті (
(Учитель нагадує правила користування ножицями та клеєм.)

VII. Практична робота
Учні виготовляють модель човника у визначеній послідовності. Учитель допомагає.

Фізкультхвилинка
Сіли всі ми у літак —
Він кружляв у повітрі так.
Кермо машини я держу,
З велосипедом теж дружу!
В човні весла я тримаю,
З води з ними виринаю.

Учні продовжують роботу, допомагають один одному.

VIII. Підсумок уроку
Учитель перевіряє вироби-човники, відбирає найкращі для виставки. Оцінює роботи учнів.

IX. Прибирання робочих місць
— На наступний урок ви повинні принести нитки (вишивальні та швейні), голку, ножиці.

УРОК 27. Тема. Конструювання із сірникових коробок. Човник. Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 2 клас
