УРОК 27. Тема. Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

УРОК 27. Тема. Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Мета: вдосконалювати вміння та навички роботи з технічним конструктором; розвивати технічне мислення, уяву, уміння вносити зміни у технічні умови конструкцій; виховувати працьовитість, взаємодопомогу, уміння працювати у групах.

Обладнання: технічний конструктор, зразок моделі.

ХІД УРОКУ 27. Тема. Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

І. Організаційний момент

1. Привітання.

2. Перевірка готовності до уроку.

3. Упорядкування робочого місця.

II. Новий матеріал

1. Оголошення теми та мети уроку.
— Сьогодні на уроці ми будемо розмовляти про машини, які потрібні людині. Вони допомагають сіяти, орати, будувати, пекти тощо.

2. Вступна бесіда.
— Як же називаються такі машини?

Відгадайте загадки.

• Має пащу, зуби грізні,
Землю риє звір залізний. (Екскаватор)

• Влітку — землю, взимку — сніг
Відгорта без рук, без ніг. (Бульдозер)

• Дім залізною рукою
Збудував для нас з тобою. (Підйомний кран)

• їде він у поле,
Там землю оре з усієї сили,
Щоб земля родила. (Трактор)

• Для збирання урожаю
Я на поле виїжджаю,
І за декілька машин
Я працюю там один. (Комбайн)

• Глянь, важкий залізний вал
Нам асфальт попрасував. (Каток)

• Дощик ллється не з хмарини,
А з-під носа у машини. (Поливальна машина)

— Так, усі ці машини допомагають людині в роботі і в житті.
Перші спроби створити моторні приладдя для перевезення вантажів відбулися наприкінціXIX сторіччя. У1885 році в Німеччині Дайлер створив мотоцикл. Він бувдерев’яним, працював на гасі і розвивав швидкість до 1,5 км/год. У1886 році Дайлер разом із Бенцем створили перший автомобіль у Німеччині.
Сьогодні неможливо уявити собі наше життя без машин. Машини кладуть асфальт, допомагають будувати будинки, піднімаючи будівельні матеріали на декілька поверхів угору. Машини миють і підмітають вулиці. Яскраво-червоні машини з насосами, з драбиною та вогнегасником швидко доставляють пожежну команду до місця пожежі. Автомобілі «Швидкої допомоги» рятують людей, яким негайно потрібен лікар. Як багато різних і потрібних машин ми зустрічаємо на наших вулицях і дорогах!
Сьогодні ми разом спробуємо зробити підйомний кран.
Крани — це універсальні вантажопідйомні машини, які знаходять широке застосування у будівництві, в морських та річних портах, на залізниці, в цехах заводів тощо. Вони мають гусеничний та колісний хід.

III. Демонстрація та аналіз зразка

1. Інструктаж учителя.
Діти розглядають зразок моделі і відповідають на питання.
— Скільки блочних коліс є в моделі?
— Із чого зроблений трос?
— Як його кріпити так, щоб гак був рухливим?
— Як кріпити лебідку?
— Як розподілити роботу в групі з п’яти чоловік?

589

2. Завдання (у групі із 5 осіб).
• Складіть план роботи.
• Розподіліть роботу поміж собою.
• Зберіть модель із деталей конструктора.
• Перевірте модель в дії.
• Дізнайтеся, який вантаж можна підняти за її допомогою.

IV. Фізкультхвилинка

Ми з вами трішки потрудились,
І, мабуть, ви уже втомились.
Тепер настав час відпочинку,
Ми проведем фізкультхвилинку.
Нумо, діти, раз, два, три,
Вліво, вправо поверни.
А як скажем: скок, скок, скок —
Відгадай, чий голосок?

V. Практична робота учнів
Учитель надає допомогу учням, які працюють у групах. Діти обирають бригадира, який керує роботою усіх членів команди.

VI. Виставка та оцінювання робіт

1. Аналіз робіт.
— Яка група виконала роботу скоріше?
— Хто вніс зміни у модель крана?
— Хто припустився помилок?
— Чий кран вам сподобався найбільше?

2. Оцінювання.

VII. Підсумок уроку
— Чого навчилися на уроці?
— Коли і в якій країні був створений перший автомобіль?
— Як допомагають машини у нашому житті?

УРОК 27. Тема. Колективна творча робота: конструювання транспортних засобів. Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 3 клас

Читайте також:
