УРОК 20 Тема. Тематичне оцінювання з розділів «З джерел народної мудрості» та «Дивосвіт літературної казки», українська література 5 клас

УРОК 20 Тема. Тематичне оцінювання з розділів «З джерел народної мудрості» та «Дивосвіт літературної казки», українська література 5 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь і навичок учнів з метою їхньої корекції; розвивати зв’язне мовлення, образне та логічне мислення, пам’ять; виховувати пошану до усної народної творчості українського народу; свідоме ставлення до добра і зла в житті.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь і навичок.

Обладнання: тестові завдання.

Теорія літератури: прислів’я, загадки, приказки, скоромовки, літературна казка, головні та другорядні персонажі.

ХІД УРОКУ 20 Тема. Тематичне оцінювання з розділів «З джерел народної мудрості» та «Дивосвіт літературної казки», українська література 5 клас

І. Мотивація навчальної діяльності

Повідомлення теми й мети уроку.

ІІ. Інструктаж до виконання контрольної роботи

ІІІ. Виконання тестових завдань

І варіант

І—ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Лис Микита з казки І. Франка «Фарбований Лис» сказав звірам у лісі, що він:

а) звір Остромисл, якого святий Миколай виліпив із голубої глини;
б) звичайний лис, який потрапив у діжку з голубою олійною фарбою;
в) ангел небесний, якого Господь послав навести лад у звірячому царстві.

2. Допишіть речення:

Прислів’я — це…

3. Назвіть риси українського національного характеру, які відбиваються у малих фольклорних жанрах (прислів’ях, приказках, загадках та ін.).

IІІ рівен ь

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Доберіть російські відповідники до українських загадок, відгадайте їх.

Без сокири і дрючків ставить міст через річки. (Мороз.)

Сидить Марушка в семи кожушках,
Хто її роздягає, той сльози проливає. (Цибуля.)

2. Виправте помилку у приказці:

Миколка такий розумний — і за холодну воду не береться.

ІV рівень

(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.) Розкрийте зміст одного з прислів’їв, змоделювавши ситуацію, у якій воно може вживатися:

Скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти.

Одна голова добре, а дві — краще.

Наука в ліс не веде, а з лісу виводить.

Згода будує, а незгода руйнує.

 

II варіант

І—ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь — 1 бал.)

1. Лис Микита з казки І. Франка «Фарбований Лис» був, на думку звірів у лісі:

а) добрим і справедливим царем;
б) жорстоким і несправедливим царем;
в) слабким і безвольним царем, який ніяк не впливав на життя у лісі.

2. Допишіть речення. Скоромовки — це …

3. Назвіть тематичні групи, на які поділяються прислів’я.

III рівень

(Кожна правильна відповідь — 2 бали.)

1. Доберіть російські відповідники й відгадайте загадки:

Сидить дівчина в коморі, а коса її надворі. (Морква.) Лежить стара в дев’ятьох кожухах; Хто її побачить, той заплаче. (Цибуля.)

2. Виправте помилку у приказці:

Майстри працювали швидко і вправно — стук-грюк, аби з рук.

IV рівень

(Повна, правильна й образна відповідь — 5 балів.) Розкрийте зміст одного з прислів’їв, змоделювавши ситуацію, у якій воно може вживатися:

Без роботи день роком стає.

Зробив діло — гуляй сміло.

Ти йому хліб, а він тобі — камінь.

Друзі пізнаються в біді.

IV. Домашнє завдання

Підготувати поетичну хвилинку за віршами Т. Шевченка, повідомлення про життя Т. Шевченка.

V. Підсумок.

 

УРОК 20 Тема. Тематичне оцінювання з розділів «З джерел народної мудрості» та «Дивосвіт літературної казки», українська література 5 клас

Повернутися на сторінку Конспекти української літератури 5 клас
