УРОК 18. Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

УРОК 18. Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Мета: закріпити знання дітей про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати бажання дотримуватись правил вуличного руху.

Дійові особи: Незнайко, світлофор, юний автоінспектор (далі — Ю. А.), доктор Айболить.

ХІД УРОКУ 18. Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

I. Організація учнів класу

II. Повідомлення теми і мети уроку
— Розгляньте малюнок та відгадайте, хто до нас завітає на урок. (Незнайко, світлофор, юний автоінспектор, доктор Айболить)

III. Робота над темою уроку

Інсценізація
— Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими вулицям і проспектами. Ними рухається багато легковиків, трамваїв, автобусів. їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі правила для водіїв та пішоходів. Сьогодні ми з вами їх пригадаємо.
Створюється вуличний гомін, лунає міліцейський свисток.

Ю. А.
Це я тобі, хлопчику! Ходи-но сюди, хлопчику!

Незнайко.
Я не хлопчик, я Незнайко.

Ю. А.
Ти не вмієш переходити дорогу, Незнайко.

Незнайко
Велике місто — просто горе…
Я розгубився: «Ой!» і «Ай!»,
Не знаю знаків світлофора,
Ледь не потрапив під трамвай.
Авто, автобуси, трамваї
Туди-сюди вправно снують.
Я впав у розпач і не знаю:
То де ж дорогу перетнуть?

Ю. А.
Наші школярі вже знайомі з основними правилами дорожнього руху. Вони тобі, Незнайко, повідомлять.

Світлофор
Коли до школи поспішаєш
І часу зовсім вже не маєш,
Не біжи, а зупинись,
Шлях уважно роздивись.
Червоне світло — зупинися,
І на всі боки подивися.
Жовте світло всіх попереджає,
До уваги діток закликає.
Зелене світло — шлях відкрито —
Дорогу переходьте, діти!

Ведучий
Тут на шляху завжди чергує
Умілий, спритний вартовий.
Відразу всіма він керує,
Хто перед ним на мостовій.

Незнайко
Мій дзвінкий веселий м’яч,
Ти куди несешся вскач?
Я у нашому двобої,
Ну, не встигну за тобою!

Ю. А.
Незнайку, стій, не вибігай,
В м’яч на дорозі ти не грай.
Забави тут є недоречні,
Це місце досить небезпечне!
Треба слухати, без спору,
Всі вказівки світлофору.
Скаже вам про це за мить
Добрий лікар Айболить.

Доктор Айболить
Руху правила єдині,
Знать їх добре всі повинні:
І дівчатка, і хлоп’ятка,
І зайці, і тигренятка,
А також дорослі люди —
Ось тоді й порядок буде!
Я прийшов до вас у гості
Показати вам хлопчину,
І повірте, це непросто:
Накладати гіпс та шину.
Усі правила треба вчить,
Нікуди без них — ані кроку.
Наприклад, тротуаром йти
Завжди з правого боку.
А щоб дорогу перейти,—
Звичайно, перешкоди.
Не можна як завгодно йти
На інший бік дороги.

IV. Сюжетно-рольова гра «Чи знаєш ти правила вуличного руху?»
У вигляді гри проводиться повторення правил вуличного руху з використанням виготовлених знаків.

V. Підсумок уроку
— Чи сподобався вам сьогоднішній урок?
— Які правила дорожнього руху ви запам’ятали?

УРОК 18. Тема. Узагальнююча практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра. Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків трудового навчання, 4 клас
