Урок 171 (читання). Тема. Закріплення вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ям, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 171 (читання). Тема. Закріплення вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ям, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: закріплювати навички вимови і читання слів з апострофом; удосконалювати вміння виконувати звуко-буквений аналіз; розвивати пізнавальну активність, мовлення школярів; виховувати любов до птахів, бажання їм допомагати.

Обладнання: предметні малюнки з серії «Птахи», кросворд, складова таблиця, фішки для звукових моделей, плакат «Гімнастика для очей».

ХІД УРОКУ 171 (читання). Тема. Закріплення вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ям, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент
Учитель перевіряє наявність у дітей на партах необхідного приладдя, готовність учнів до уроку.

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Фронтальне опитування
1) Гра «Назви звук».
Учитель показує букву, учні називають звук, який вона позначає на письмі.
2) Гра «Покажи букву».
• Що не позначає звука;
• що завжди позначає м’який приголосний;
• що позначає два звуки;
• що завжди позначає два звуки.
3) Гра «Впіймай слово».
— Коли букви я, ю, є позначають два звуки? Цвях, прислів’я, юшка, зв’язала, людина, поїзд, морквяний, подвір’я, свято, єнот, солов’ї, синє, ялинка.

2. Читання складової таблиці

756

3. Читання та порівняння вимови слів з апострофом і без нього
Ряд — бур’ян
буря — пір’я
буряк — подвір’я
духмяний — м’ята

4. Повторення веснянки, вивченої на уроці читання

III. Мотивація навчальної діяльності
— Відгадайте загадку.

• Серед усіх птахів землі
Нас легко упізнати,
Сіренькі, правда, ми й малі,
Ідеш — не помічаєш.
А спів почуєш у гаї —
Зупинишся і скажеш:
— В гаю співають… (солов’ї).
Їх голос кожен полюбляє.

— Знайдіть солов’я серед птахів, зображених на малюнках.
— Що ще вам відомо про цю співучу пташку?
— Від слова соловей утворіть зменшуване поетичне слово.

Фізкультхвилинка

Руки в сторону та вгору —
На носочки піднялись.
Підніміть голівку вгору
Й на долоньки подивіться.
Руки в сторони розводим,
Опускаєм плавно вниз,
Присідати ми почнемо,
Добре ноги розімнемо.
Ось розминці вже кінець.
Хто ж старався — молодець.

IV. Повідомлення теми та завдань уроку
— Сьогодні, виконуючи різні завдання, ви будете розвивати читацькі навички. Разом попрацюємо над прислів’ями, а також ви поповните свої знання про птахів.

V. Вивчення нового матеріалу. Робота за Букварем

1. Робота над віршем «Ой, ти, соловейку»
1) Читання вірша вчителем.
— Що цікавого ви помітили в будові вірша?
2) Словникова робота.

Вир’їчко — вирій, теплі краї, куди відлітають на зиму перелітні птахи.

Крига — лід на річці.

3) Самостійне читання вірша учнями.
4) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
— Звідки прилетів соловейко?
— Чому він — рання пташка?
— Хто говорить з соловейком?
— Знайти і зачитати слова автора, соловейка.

Фізкультхвилинка (гімнастика для очей за плакатом)

А тепер нове завдання —
Оченятам тренування:
Раз — дивлюсь удалечінь.
(Протягом 30 с дивитись на об’єкт удалині.)
Два — в долоньці відпочинь.
(Перевести погляд на долоньку.)
(Вправа повторюється 20 разів.)
5) Робота в парах. Читання за особами.

2. Читання прислів’їв. Пояснення їх змісту
1) Замініть слово красна близьким за значенням.
2) Гра «Прочитай з першого погляду».
— Прочитайте слова з відсутніми літерами (слова взяті з прислів’їв).
кр..сн..
л..д..н..
сл..зк..
р..нн..
3) Звуко-буквений аналіз слів пір’я, п’ють.

VI. Підсумок уроку
— Для чого потрібний у мові апостроф?
— Які прислів’я запам’ятали?

Гра «Спустіться з гірки»
— Впишіть у порожні клітинки слова, щоб утворилася гірка слів: солов’ї, п’є, сім’я, хлоп’я, ім’я.

757

Урок 171 (читання). Тема. Закріплення вимови слів з апострофом. Робота над прислів’ям, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
