Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: закріплювати навички письма слів із буквосполученням дж; удосконалювати вміння учнів робити звуко-буквений аналіз слів, складати речення, списувати текст з друкованого шрифту; розвивати увагу, зв’язне мовлення, вміння усно переказувати текст; виховувати у дітей охайність, старанність, інтерес до навчання.

Обладнання: каса букв, картки з друкованими і рукописними буквами, фішки для звуко-складових моделей, робочий зошит, плакат «Правильно сиди під час письма».

ХІД УРОКУ 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Повторення вивченого матеріалу

1. Фронтальне опитування
— Яке буквосполучення писали на минулому уроці?
— Який звук воно позначає на письмі?
— Наведіть приклади слів з цим буквосполученням.

2. Гра «Впіймай звук»
Бджілка з джмеликом літали, Бджілка з джмеликом дзижчали:
— Джжу! Дззу!
— Джжу! Дззу!

3. Складання речень з опорними словами

Який? Яка?Хто?Що робить?
джміль
бджола
джин

4. Звуко-буквений аналіз слова джин

III. Актуалізація опорних знань учнів

1. Відгадування загадки

• З-під глибини біжить водичка,
Але це не озерце,
Не струмок, не річка.
А цілюще… (джерельце).

— Що таке джерельце?

2. Слухання тексту «Джерельце»
В одному місті жила Людина, що ніколи не усміхалася… І якось на головній площі міста пробилося мале Джерельце.
— Геть замурувати його! — звеліла Людина, яка ніколи не усміхалася. Звеліла — й з’явився на площі Каток. Товстим шаром він забив Джерельце.
А неспокійне Джерельце прорвалося до сонця — чисте, студене. Побачила те Джерельце весела Людина. Зраділа і каже:
— Давайте Водограй влаштуємо. Усі очі розплющили: а й справді!
Відтоді на площі дзвенить музика ясного Водограю, веселкою сонячною переливається. Людей звеселяє.
За Ю. Ярмишем

— Що зробила з джерельцем Людина, що ніколи не усміхалася?
— Що зробила весела Людина?
— Як ви розумієте вислів: «Влаштували Водограй»?
— Яка Людина вам сподобалась? Чому?

Фізкультхвилинка

IV. Повідомлення теми та завдань уроку

V. Вивчення нового матеріалу. Робота в зошиті

1. Опрацювання тексту
1) Самостійне читання.
— Скільки речень у тексті?
— Чому ці речення можна назвати текстом?
2) Відтворення змісту прочитаного з елементами вибіркового читання.
3) Усний переказ тексту.

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

2. Повторення правил сидіння за партою, вимог щодо того, як тримати ручку й розміщувати зошит під час письма

3. Списування тексту з друкованого шрифту

4. Перевірка написаного

VI. Підсумок уроку
— Про що говорили на уроці?
— Чому необхідно доглядати за джерелами?
— Закінчить речення: «З джерела починається…».

Урок 167 (письмо). Тема. Закріплення навичок письма слів з буквосполученням дж. Розвиток мовлення. Закріплення знань про текст. Усний переказ, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
