Урок 112 (письмо). Тема. Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

Урок 112 (письмо). Тема. Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

Мета: закріплювати навички написання рядкових і великих букв Г, г («ге») та f, ґ («ґе»); формувати вміння диференційованого написання великих і малих букв; розвивати мовлення, вміння передавати свої спостереження й почуття засобами слова, дрібну моторику руки; виховувати у дітей охайність, старанність.

Обладнання: предметні малюнки (ґава, гуска); сюжетний малюнок «До нас завітали гості»; різнокольорові літери; робочий зошит.

ХІД УРОКУ 112 (письмо). Тема. Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Гра «Впіймай слово на гачок»
— Яке слово відрізняється від інших?
Кора — гора — кора — кора
Калина — калина — Галина — калина
Грай — край — край — край
Кава — кава — кава — ґава
(Гора, Галина, грай, ґава)

— Яке слово означає назву птаха? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.
— Яке ще слово відповідає на питання хто? Назвіть звук, який ми чуємо на початку цього слова.
— Які слова починаються одним звуком? Назвіть його.
— Якою буквою позначається звук [г] на письмі?
— Яке слово пишеться з великої літери Г («ге»)? Чому?
— Назвіть перший звук у слові, що залишився. Якою буквою він позначається на письмі?

III. Повідомлення теми і завдань уроку

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Написання рядкових і великих букв Г, г («ге»), Ґ, ґ («ґе»)
— Які букви схожі між собою? Чим вони відрізняються?
— Коли ми вживаємо велику літеру?

2. Утворення і написання складів
На дошці — різнокольорові літери.
ґеґаиуґгогвн
— За кольором утворіть склади. Назвіть їх і запишіть на дошці тав зошитах.

3. Гра «Назвіть слово, в якому є записаний склад»

Ґудзик упав і скотився під ґанок.
Ґава подумала: з’їм на сніданок.
І гонорово ґава ходила,
Ґудзик шукала — ґулю набила.

Фізкультхвилинка (пальчикова гімнастика)

V. Розвиток зв’язного мовлення

1. Бесіда

— Чому люди ходять у гості? (В основі цього звичаю лежить прагнення людей до спілкування.)
— Що означає бути гостинним господарем? (Гостинність — уміння прийняти гостя, щоб йому було добре, приємно, цікаво.)
— Чи доводилося комусь із вас почуватися незручно, перебуваючи в гостях?
— Чим це можна пояснити?
— Що слід робити, щоб перебування у вашому домі приносило гостям задоволення? (Заздалегідь дізнатися про інтереси гостей, подумати, чим їх зайняти, пригостити.)

2. Творча робота
— Ідучи за стрілками, прочитайте прислів’я і запишіть його.

585

— Як ви розумієте це прислів’я?

Фізкультхвилинка

VI. Списування з друкованого шрифту
— Чи любите ви гратися?
— Які ігри вам найбільше подобаються?
— Спишіть із тексту «Весела гра» останні два речення.

VII. Підсумок уроку
— Написання яких літер ми повторили на уроці?
— Які звуки вони позначають на письмі?
— У яких словах з написаних речень є названі звуки? Укажіть їх позицію в слові.
— Яке з цих слів ви написали з великої літери? Чому?
— Пригадайте, яке прислів’я ви записали на уроці?
— Розкажіть, як ви будете приймати вдома своїх гостей.

Урок 112 (письмо). Тема. Письмо рядкових і великих букв Г, г («ге») та Ґ, ґ («ґе»), складів та слів із ними. Списування з друкованого тексту, уроки навчання грамоти 1 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків навчання грамоти 1 клас
