УРОК № 90. Тема. Назви чисел при діленні. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 2. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 90. Тема. Назви чисел при діленні. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 2. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: ознайомити учнів з назвами чисел при діленні; вправляти в розв’язанні задач на всі арифметичні дії.

Обладнання: предметні малюнки, таблиця назв чисел при діленні; таблиці усних обчислень.

ХІД УРОКУ № 90. Тема. Назви чисел при діленні. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 2. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
1) Один учень зачитує розв’язання задачі.
2) Другий учень зачитує розв’язання прикладів.

2. Усні обчислення
1) Гра «Телеграф».
Учитель видає учням, які сидять за першими партами картки, на яких записані числа 2, 3, 4, і показує таку схему:

497

Учні кожного ряду по черзі виконують дії за схемою і передають аркуш учням, які сидять за ними. Ці учні повинні перевірити записаний приклад, записати й обчислити свій приклад. Переможе той ряд, який першим запише правильні відповіді в таблицю:

498

2) Песику наснився гарний сон. Розв’язавши всі приклади правильно, ви можете дізнатися, хто йому наснився. Для цього треба записати відповіді у верхньому рядку у порядку збільшення.

499

II. Робота над новим матеріалом

1. Пояснення На дошці — таблиця:

500

Число, яке ділили, називається діленим. Число, на яке ділять, називається дільником. Число, яке дістали в результаті дії ділення,— частка.

2. Первинне закріплення
1) Виконання завдання.
2) Складання і розв’язання задачі за малюнком
— Назвіть кожне число у прикладі на ділення.

3. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі (самостійно).
2) Розв’язання задачі (колективно).
3) Розв’язання задачі.
На дошці скорочений запис задачі.
Було — ? тр.
Зрізали — 3 тр.
Залишилось — 8 тр.
Діти самостійно розв’язують задачу.
4) Перевірка роботи.
5) Складання задачі за малюнком.

501

6) Розв’язання задачі з логічним навантаженням.
— Що означає «стільки ж»?
— Про що дізнаємося спочатку?
— Якою дією? Чому?
— Про що дізнаємося у другій дії?
— Яку відповідь дамо на запитання задачі?

2. Самостійна робота
Виконання завдання.

3. Перевірка роботи

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

УРОК № 90. Тема. Назви чисел при діленні. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на 2. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
