УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: закріпити знання письмової нумерації чисел другого десятка; ознайомити з алгоритмом розв’язання задач на знаходження невідомого доданка; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

Обладнання: таблиця розрядів.

ХІД УРОКУ № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Запис до таблиці розрядів чисел другого десятка.

2. Виконання завдань 2—4 на с. 94 підручника.

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдання 5 на с. 94 підручника.
Складання короткої умови:
Було — 5
Поклали — ?
Стало — 9
З’ясування відношень між числами:
— Чому груш стало більше, ніж було? (Бо додали ще кілька.)
— Якщо додали, то 9 — сума. А які доданки? (5 і невідоме число.)
— Як знайти це невідоме число?

Висновок: невідомий доданок знаходиться дією віднімання.

Правило:

Щоб невідомий доданок дістати,
Треба відомий від суми відняти.

Розв’язання задачі: 9 – 5 = 4 (груші). Відповідь: 4 груші поклали.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 6 на с. 94 підручника.

2. Виконання завдання 7 на с. 94 підручника.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Відгадайте, яке число я задумала: у ньому 1 десяток, а одиниць — на 6 менше. (Чотирнадцять.)

УРОК № 89. Тема. Письмова нумерація чисел 11—20, їх порівняння. Задача на знаходження невідомого доданка. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас

Читайте також:
