УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити учнів з утворенням і назвою, послідовністю чисел від 11 до 20; вправляти в табличному додаванні і відніманні в межах 10, розв’язанні задач; розвивати пам’ять, увагу; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: сигнальні картки із числами від 11 до 20; лічильний матеріал (ягоди, гриби).

ХІД УРОКУ № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Повторення нумерації чисел першого десятка, поняття десяток.

2. Виконання завдань 2, 3 на с. 85 підручника.

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 1 на с. 85 підручника.

2. Закріплення назв чисел від 11 до 20.

Десяток в кошику яєць.
Ще одне поклали.
Тепер у кошику яєць,
Хто скаже, скільки стало?
(Одинадцять.)

Десяток в кошику яєць.
Ще два туди поклали.
Тепер у кошику яєць,
Хто скаже, скільки стало?
(Дванадцять.)

Десяток в кошику яєць.
Ще три туди поклали…
(Тринадцять.)

Десяток в кошику яєць.
Ще четверо поклали…
(Чотирнадцять.)

000

І далі за аналогією:
…Ще п’ятеро поклали… (.П’ятнадцять.)
…Ще шість туди поклали… (Шістнадцять.)
…Ще сім туди поклали… (Сімнадцять.)
…Ще восьмеро поклали… (Вісімнадцять.)
…Ще дев’ять їх поклали… (Дев’ятнадцять.)
…Ще десять їх поклали… (Двадцять.)

3. Усна лічба в межах 20.

4. Виконання завдань 1—3 на с. 52 зошита.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Складання й обчислення виразів за віршованими текстами.

Десять ластівок літало,
Вісім ще до них примчало.
Хто нам скаже — відгадає,
Скільки їх тепер літає?
(Вісімнадцять.)

Вдома десять жаб було,
В гості шестеро прийшло,
Перевідати щоб їх.
Скільки жаб тепер усіх?
(Шістнадцять.)

Іменини в поросяток.
Подарунків вже десяток!
А ще дев’ять обіцяли.
Скільки всіх, порахували?
(Дев’ятнадцять.)

Десять груш у поросяток.
Я їм дав іще десяток.
Хто нам скаже зразу,
Скільки груш всіх разом?
(Двадцять, або два десятки.)

2. Виконання завдання 4 на с. 85 підручника.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що ми сьогодні вчилися робити?
— Яке число наступне після числа 10?
— Як називається число, що складається з десяти й трьох? З двох десятків?

УРОК № 80. Тема. Десяток. Утворення й назви чисел другого десятка. Повторення таблиць додавання і віднімання в межах 10. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
