УРОК № 70. Тема. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу. Підсумки роботи за рік, українська література 10 клас

УРОК № 70. Тема. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу. Підсумки роботи за рік, українська література 10 клас

Мета: підсумувати й узагальнити вивчене, спонукати школярів до читання художньої літератури як необхідної умови духовного зростання; розвивати пам’ять, критичне, асоціативне та образне мислення, вміння висловлювати власні обґрунтовані судження, проводити аналогії, співставляти літературні явища з реаліями життя; виховувати кращі людські якості, прагнення до самопізнання та самовдосконалення.

Обладнання: книжкова виставка, «портретна галерея» письменників, твори яких вивчалися; учнівські ілюстрації.

Теорія літератури: національне і вселюдське, соціально-побутова повість, повість-хроніка, реалізм, засоби змалювання комічного, соціально-психологічний роман, жанри драматичного твору, сонет, філософська поезія, віршовані розміри, терцини, новела, імпресіонізм, модернізм, експресіонізм, неоромантизм, драма-феєрія, символізм, драматичний етюд, неореалізм.

ХІД УРОКУ № 70. Тема. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу. Підсумки роботи за рік, українська література 10 клас

I. Актуалізація опорних знань учнів

1. Аналіз контрольної роботи.

2. Колективна робота.
(Учитель підбиває підсумки роботи за рік. Заслуховуються
думки учнів щодо власних навчальних досягнень.)

ІІ. Оголошення теми й мети уроку

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

IV. Повторення, систематизація та узагальнення вивченого матеріалу

1. Усне (або письмове) анкетування.

Орієнтовні запитання
1) Який із вивчених творів української літератури вас вразив, запам’ятався найбільше?
2) Хто з героїв вивчених у 10 класі творів вам полюбився, здався близьким?
3) Які форми й методи роботи на уроці виявилися для вас найефективнішими?
4) Які філософські, морально-етичні проблеми, порушені в літературі, вас зацікавили? До яких ви залишилися байдужими?
5) Яку власну роботу на уроці, відповідь ви вважаєте найбільш вдалою?
6) Що сприяє вашому кращому навчанню з літератури? Що заважає?
7) Ваші побажання, міркування з приводу уроків української літератури.

2. Ознайомлення зі списком літератури.
(Учитель знайомить учнів зі списком додаткової літератури для читання влітку.)

11 клас
1. Поезії П. Тичини, М. Зерова, Ю. Клена, П. Филиповича, В. Свідзинського, Є. Плужника, М. Йогансена, Б.-І. Антонича, Є. Маланюка, В. Бобинського, С. Гординського, Н. Лівицької-Холодної, О. Лятуринської, Ю. Дарагана, О. Стефановича.
2. М. Хвильовий. Памфлети, новели, оповідання.
3. Є. Плужник. «Недуга».
4. М. Бажан. «Гофманова ніч», «Сліпці», «Нічні концерти».
5. М. Хвильовий. «Санаторійна зона», «Дорога й ластівка», «Сентиментальна історія», «Синій листопад», «Кіт у чоботях», «Вальдшнепи».
6. Ю. Яновський. «Голлівуд на березі Чорного моря», «Байго-род», «Чотири шаблі».
7. І. Сенченко. «Із записок холуя», «Савка».
8. В. Підмогильний. «Невеличка драма», «Повість без назви…»
9. Г. Косинка. «Серце», «Змовини», «Гармонія», «На золотих богів», «Місячний сміх».
10. М. Куліш. «Мина Мазайло», «Патетична соната».
11. В. Домонтович. «Романи Куліша», «Аліна і Костомаров», «Дівчина з ведмедиком», «Болотяна Лукроза», оповідання.
12. М. Йогансен. «Подорож доктора Леонардо та його коханки Альгести у слобожанську Швейцарію».
13. Г. Михайличенко. «Блакитний роман».
14. А. Любченко. «Вертеп», оповідання.
15. О. Слісаренко. «Чорний ангел».
16. Д. Гуменна. «Діти Чумацького шляху», «Мана», «Дар Евдотеї».
17. О. Довженко. «Земля», «Щоденник», «Ніч перед боєм».
18. Б.-І. Антонич. «На другому березі».
19. Є. Маланюк. «Нариси з історії нашої культури».
20. К. Гриневичева. «Шоломи на сонці», «Шестикрильце».
21. Наталена Королева. «Предок», «1313», «Сон тіні».
22. Ірина Вільде. Новели, оповідання.
23. І. Багряний. «Огненне коло», «Сад Гетсиманський», «Людина біжить над прірвою».
24. Т. Осьмачка. «Ротонда душогубців», «План до двору».
25. У. Самчук. «Марія», «Волинь», «Юність Василя Шеремети», «Морозів хутір» (перша частина трилогії «Ост»).
26. Б. Певний. «Змова», «Дійство у п’ятому всемірі».
27. Н. Бігуя. «Десять слів поета».
3. Конкурс сенканів на теми вивчених творів.

4. Складання кросвордів.
(Кросворди складаються за поняттями з теорії літератури.)

5. Вікторина «Ключове слово» (звідки, про кого, що).
1) Мотовило. (І. Нечуй-Левицький. «Кайдашева сім’я»; за нього посварилися Кайдашиха й Мотря.)
2) Польова царівна. (Галя з роману Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?».)
3) «Кофій до борщу?» (І. Карпенко-Карий. «Мартин Бо-руля».)
4) Порохова діжка. (М. Старицький. «Оборона Буші».)
5) З горіха зерня. (І. Франко. «Ой ти, дівчино, з горіха зерня.»)
6) Скрижалі. (І. Франко. «Мойсей».)
7) Пожежа. (Б. Грінченко. «Каторжна».)
8) Мольфар. (М. Коцюбинський. «Тіні забутих предків».)
9) Сусідній лісок. (О. Кобилянська. «Земля».)
10) Переломаний. (Прізвисько Івана Дідуха, героя новели В. Стефаника «Камінний хрест».)
11) Сопілка. (Лукаш із «Лісової пісні» Лесі Українки.)
12) Кузьки. (Юнак і панна з новели «Момент» В. Винниченка.)

V. Підбиття підсумків уроку
Гра «Дружнє коло».
(Учні стають у коло й висловлюють побажання на літо сусідові справа і всім у класі.)

УРОК № 70. Тема. Повторення та узагальнення вивченого матеріалу. Підсумки роботи за рік, українська література 10 клас

Повернутися на сторінку Конспекти української літератури. 10 клас

Читайте також:
