УРОК № 69. Тема. Тематичне оцінювання. «Вірші В. Голобородька, Л. Кисельова. Самостійно прочитані твори. Література рідного краю. Узагальнення матеріалу за рік», українська література 7 клас

УРОК № 69. Тема. Тематичне оцінювання. «Вірші В. Голобородька, Л. Кисельова. Самостійно прочитані твори. Література рідного краю. Узагальнення матеріалу за рік», українська література 7 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів, здобутих протягом навчального року, з метою корекції; розвивати образне та логічне мислення, пам’ять, уміння аналізувати ліричні та епічні твори, характеризувати героїв, висловлювати свої міркування щодо прочитаного, здатність співвідносити проблеми літературного твору із сучасним життям; виховувати кращі людські якості, життєвий оптимізм, любов до читання художньої літератури.

Обладнання: портрети письменників, виставка книжок, ілюстрації до творів, тестові завдання.

Теорія літератури: коломийки; пафос твору; історична повість; сюжет; балада; романтичний пейзаж; мотив у художньому творі; прийоми контрасту; метаморфоза; ідея; героїко-романтична повість; романтичний герой; композиція; автобіографічний твір; символ, художня деталь; гумор; засоби гумористичного зображення; диптих; повість-притча; новела; ліричний герой; вільний вірш.

Хід уроку № 69. Тема. Тематичне оцінювання. «Вірші В. Голобородька, Л. Кисельова. Самостійно прочитані твори. Література рідного краю. Узагальнення матеріалу за рік», українська література 7 клас

I. Повідомлення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо написання тестів.

2. Написання тестів і тестових завдань.

І варіант

І — ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, у якому творі Л. Кисельова ліричний герой мріє перетворитися на чарівника:
а) «Земля така гаряча»;
б) «Стати б хоч на менти лічені…»;
в) «Додому».

2. Допишіть речення.
В. Голобородько писав віршовим розміром — …

3. З’ясуйте, про які символічні значення образу лелеки йде мова в однойменній поемі В. Голобородька.

IІІ рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Коротко схарактеризуйте улюблений твір (або героя) літератури рідного краю, обґрунтуйте свій вибір.
2. Зробіть аналіз вірша Л. Кисельова, вивченого напам’ять. IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь — 5 балів.)
Складіть узагальнюючу таблицю «Романтичні герої української літератури» (за вивченими творами), висловіть своє особисте до них ставлення та з’ясуйте роль у вихованні нинішніх школярів.

 

II варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, який із творів В. Голобородька сповнений патріотичної гордості ліричного героя за свій народ:
а) «З дитинства: Дощ»;
б) «Ми йдемо»;
в) «Лелека».

2. Допишіть речення.
У вірші Л. Кисельова «Земля така гаряча» Журавель — це метафоричний образ…

3. З’ясуйте, хто з поетів підніс до образу української Мадонни зневажену дівчину з немовлям, зображену у творі Шевченка?

III рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Коротко схарактеризуйте улюблений твір (або героя) з літератури, рекомендованої для самостійного читання.
2. Зробіть короткий аналіз вірша В. Голобородька, вивчений напам’ять.

IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Складіть узагальнюючу таблицю «Реалістичні герої української літератури» (за вивченими творами), висловіть своє особисте ставлення до них, до їхніх дій та вчинків і з’ясуйте їх зв’язок із нашим часом.

IV. Домашнє завдання
Повторити увесь вивчений у 7-му класі матеріал; підготуватися до ігор, інсценівок.

УРОК № 69. Тема. Тематичне оцінювання. «Вірші В. Голобородька, Л. Кисельова. Самостійно прочитані твори. Література рідного краю. Узагальнення матеріалу за рік», українська література 7 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас
