УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

Мета: актуалізувати й узагальнити вивчений матеріал, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою їх корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння орієнтуватися у сучасному літературному процесі, висловлювати власні думки з приводу прочитаного та порушених проблем; виховувати кращі людські якості, життєвий оптимізм, прагнення до добра й справедливості.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

Теорія літератури: стильові течії, літературні напрями, пригодницький роман, притча, візуальна (зорова) поезія, художній образ, художні засоби.

ХІД УРОКУ № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Виконання учнями контрольної роботи.

Варіант I

Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Вірші-паліндроми писав:
А В. Женченко;
Б А. Мойсієнко;
В В. Герасим’юк;
Г І. Липа.

2. З якого віршу ці слова — крок, гори, пророк, серце, нога, холод, поклик:
А «Перший сніг» В. Герасим’юка;
Б «Чоловічий танець» В. Герасим’юка;
В «Жива ватра» В. Герасим’юка;
Г «Автопортрет в автобусі» Н. Гончара.

3. Назвіть автора, що писав твори «для тих, хто сам кермує власним життям»?

4. Допишіть речення.
Представниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…

Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ героя роману І. Багряного «Тигролови» Григорія Многогрішного.

2. Коротко напишіть про улюблений твір з літератури рідного краю.

Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-роздум «Сильна українська людина» (за романом І. Багряного «Тигролови» та іншими творами української літератури й власними спостереженнями).

Б Висловіть свої судження про притчі І. Липи та їхній зв’язок із проблемами сучасності.

 

Варіант II

Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Вірш-малюнок — це:
А «Стогін» В. Женченка;
Б «У невідому путь» І. Липи;
В «Перший сніг» В. Герасим’юка;
Г «Мати» І. Липи.

2. З якого віршу ці слова — аркан, коло, побратими, піт, кров, хрест, раз:
А «Жива ватра» В. Герасим’юка;
Б «Перший сніг» В. Герасим’юка;
В «Чоловічий танець» В. Герасим’юка;
Г «У невідому путь» І. Липи.

3. У творах якого письменника простежується така основна думка: життя — це постійна боротьба, людина — борець, шлях цієї боротьби — непередбачуваний і невідомий?

4. Допишіть речення.
Попередниками сучасної візуальної (зорової) поезії є…

Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ майора Медвина з роману І. Багряного «Тигролови».

2. Напишіть про улюбленого героя літератури рідного краю.

Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-мініатюру «Роман І. Багряного «Тигролови» — окраса світової пригодницької літератури».

Б Продовжіть історію Наталки й Григорія Многогрішного, пов’язавши її з біографією самого автора (за романом І. Багряного «Тигролови»).

УРОК № 69. Тема. Тематична контрольна робота. «Твори літератури XX століття та літератури рідного краю», українська література 9 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас
