УРОК № 66. Тема. Додавання виду 38 + 4. Творча робота над задачею. Розв’язання задачі двома способами. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 66. Тема. Додавання виду 38 + 4. Творча робота над задачею. Розв’язання задачі двома способами. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: опрацювати прийом додавання одноцифрового числа до двоцифрового з переходом через десяток; розвивати вміння учнів розв’язувати задачі двома способами.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, таблиця-схема, скорочений запис задачі, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ № 66. Тема. Додавання виду 38 + 4. Творча робота над задачею. Розв’язання задачі двома способами. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
1) Один учень зачитує отримані результати при додаванні числа 12.
2) Другий учень зачитує відповіді на віднімання.
3) Зачитати розв’язання задачі за допомогою виразу.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1
Обчислити.
56 + 7 80 – (48 + 12)
45 + 39 35 + (67 – 49)
56 + 3 18 + 13 + 23
11 + 17 34 + 27 + 9

Картка 2
Обчислити.
55 + 28 60 + 34 + 16
46 + 23 75 – 35 – 5
56 – 43 29 + (17 – 9)
78 – 49 94 – 33 – 21

3. Усні обчислення
1) Виконання завдання.
2) Заповнити таблицю.

439

3) Розв’язати приклади і вставити в квадрати числа.

440

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

1) Виконати за зразком.
62 = 60 + 2
48 = __ + __
91 = __ + __

2) Розв’язати приклади.
6 + 8
4 + 7
9 + 5
8 + 8
4 + 8
5 + 6

2. Пояснення нового матеріалу

Нам треба обчислити приклад 48 + 9.
У другому доданку немає десятків. Спочатку ми додамо одиниці.
8 + 9 = 17
Потім до 40 додамо 17, буде 57.
Отже:
48 + 9 = __
8 + 9 = 17
40 + 17 = 57

3. Первинне закріплення
Виконання завдань.

4. Самостійне розв’язання прикладів

23 + 9
43 + 8
67 + 4
27 + 6
89 + 5
15 + 8

III. Розвиток математичних умінь

1. Виконання завдання (ланцюжком)

2. Розв’язання задачі (самостійно)

3. Розв’язання задачі

На дошці — скорочений запис задачі.
Їхало — 20 п.
Зайшли — 6 п. і 7 п.
Стало — ? п.

Після аналізу діти самостійно розв’язують задачу двома способами.
Назвати вираз, який є розв’язком задачі.
20 + (6 + 7)
Назвати інший спосіб розв’язання задачі.
20 + 6 + 7.

4. Завдання для допитливих

«Хитрий квадратик»
Розставити у порожніх клітинках відповідні знаки у певній логічній послідовності.

441

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

УРОК № 66. Тема. Додавання виду 38 + 4. Творча робота над задачею. Розв’язання задачі двома способами. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас

Читайте також:
