УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: забезпечити засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6; вправляти в розв’язанні задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць, учити порівнювати і розпізнавати їх; розвивати оперативність мислення; виховувати самостійність.

Обладнання: м’яч.

ХІД УРОКУ № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Усна лічба.

Снилися сьогодні Зіні
Цілу ніч лиш апельсини.
Три неначе вона з’їла,
Шість на ранок залишила.
Скільки всього апельсинів
Уночі наснилось Зіні?
(3 + 6 = 9.)

Вісім бджілок волохатих
Копошилось біля м’яти.
Потім полетіло шість.
Скільки бджілок залишилось?
Хто нам швидше відповість?
(8 – 6 = 2.)

2. Виконання завдання 1 на с. 40 зошита.

3. Усні вправи на повторення назв компонентів дії додавання.

Шість курячих ніжок — це перший доданок,
Дві курячі ніжки — це другий доданок.
Згорнувшись на ліжку,
Рахує кіт ніжки.
Яка сниться сума
Коту на сніданок?
(6 + 2 = 8.)

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

Виконання завдань 1, 2 на с. 69 підручника.
— Чим схожі ці дві задачі?
— Чим відрізняються?
— Порівняємо ще дві задачі.

Задача 1.
Два лящі і шість сомів.
Скільки риб піймали ми?

Задача 2.
Двох лящів зловили ми
Ще піймались і соми!
Більше їх було на шість.
Скільки? Хто з вас відповість?

— Що знаходимо в першій задачі? (Суму двох чисел.)
— А в другій? (Друге число.)

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 4 на с. 69 підручника.

2. Виконання завдання 5 на с. 69 підручника (усно).
— Яка це задача: на знаходження суми чи на збільшення числа?

3. Самостійна робота.

І варіант
4 + 5 – 6
8 + 2 – 6
7 + 3 – 5
9 – 2 – 4

II варіант
4 + 6 – 5
6 + 3 – 6
7 + 2 – 4
8 – 3 – 4

Додаткові завдання: 2, 3 на с. 40 зошита.

4. Виконання завдання 6 на с. 69 підручника.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Гра «Відповідай швидко» (проводиться з м’ячем). Учитель кидає м’яч, називаючи приклад на табличне віднімання чи додавання числа 6, учень дає відповідь і повертає м’яч.

УРОК № 66. Тема. Вправи на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 6. Розв’язання й порівняння задач на знаходження суми та на збільшення числа на кілька одиниць. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
