УРОК № 57. Тема. Задачі, які включають поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 57. Тема. Задачі, які включають поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити із задачами, що включають поняття стільки ж; вправляти у засвоєнні табличного додавання і віднімання числа 3; продовжити формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження остачі; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: лічильний матеріал (кружечки, трикутники), предметні картинки (банани, яблука, риби, коти).

ХІД УРОКУ № 57. Тема. Задачі, які включають поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Гра «Естафета».
Потрібно якнайшвидше з’єднати числа першого і другого стовпчиків, збільшивши або зменшивши числа, записані в першому стовпчику, на 3.

830

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Уточнення поняття стільки ж.
— Скільки кружечків? (Три.)
— Скільки трикутників? (Три.)
— Чого більше? (Однакова кількість, стільки ж.)

831

2. Виконання завдання 1 на с. 61 підручника.
— Що означає на 3 більше? (Стільки ж і три.) Розв’язання: 6 + 3 = 9 (к.). Відповідь: 9 каштанів.

3. Розв’язання віршованих задач, що включають поняття стільки ж.
Завдання виконується з опорою на предметні картинки.

Дав дідусь нам сім бананів,
Яблук — стільки ж та ще три.
Порахуйте, скільки яблук
Дав дідусь для дітвори.
(7 + 3 = 10.)

Три карасики у Васі.
Стільки ж упіймав і Гліб.
Порахуйте, скільки разом
Упіймали хлопці риб.
(3 + 3 = 6.)

4. Виконання завдання 2 на с. 61 підручника.

5. Розв’язання віршованої задачі на знаходження остачі.

Біг зайчисько Куций Хвіст,
Сім морквинок мамі ніс.
По дорозі три він з’їв.
Скільки мамі залишив?
(7 – 3 = 4.)

— Яка відповідь? (4 морквини залишилося. 4 морквини — це остача.)

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 3 на с. 61 підручника.

2. Виконання завдання 5 на с. 32 зошита.

3. Розв’язання логічної задачі.

Якось ввечері коти
Рибу з банки їли.
Проти кожного кота
Два коти сиділи.
Це задача, а не сміх!
Полічіть котів усіх.

832

(Відгадка у розміщенні котів, усього їх було три.)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що найбільше сподобалося на уроці?

УРОК № 57. Тема. Задачі, які включають поняття стільки ж. Задачі на знаходження остачі. Вправи й задачі на засвоєння таблиць додавання і віднімання числа 3. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
