Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

Мета: продовжити роботу над аналізом твору Л. Ворониної «Таємниче Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9»; розкрити характер Климка, його поведінку, вчинки, ставлення до нього автора, інших персонажів; розвивати культуру зв’язного мовлення учнів, пам’ять, логічне мислення, кмітливість, вміння грамотно висловлювати власні думки, почуття, спостереження, робити висновок; раціонально використовувати навчальний час; виховувати почуття поваги і любові до творчості Л. Ворониної, її героїв, батьків, людей старшого покоління, рідного краю

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: портрет Л. Ворониної, бібліотечка оповідань письменниці про дітей.

Хід уроку № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань

Бесіда
Повість має фантастичний та міфологічний сюжет?
Як давно Климко знайомий з Кактусом?
Сашко Смик і Клим Джура жили в сусідніх квартирах?
Чи були вони з Сашком однакові?
Чим закінчувались їх зустрічі?
Що сталося під час літніх канікул?
Подорож — це цікаво й захоплююче?

III. Перевірка домашнього завдання
Усний твір «Історія мого роду»

Складання плану до 10 розділу.
1. Дивний запах у отворі.
2. Бабусина хата у селі пахла сирістю й вологими болотяними травами.
3. Десятий поверх цегляного будинку.
4. Галас надзвичайно сильний, але Жук та Заєць вперто рухалися вперед.
5. Дивовижні створіння у великому басейні
6. Істоти, що скидалися на дивовижних жаб яскраво-блакитного кольору.

IV. Оголошення теми, мети урок

Мотивація навчальної діяльності учнів

V. Формування і вдосконалення умінь та навичок

Сміливий не той, хто декларує свою сміливість
Л. Воронина

1. Опрацювання образу Клима
План-характеристика героя
Портрет хлопця (складіть уявний портрет)
Риси характеру
(підтвердження цитатами з твору)

2. Підступні Синьоморди-Квакожери:
— до смаку наші комахи;
— осмислення брехні;
— злі прибульці з чужої Галактики.

3. Супербабуся Соломія:
— Маленька жіночка з добрими очима;
— пече пиріжки для онучка;
— насправді жінка з надпотужними здібностями;
— заснувала Товарство;
— весь час працює над дивовижними винаходами.

4. Герої очима автора

VІ. Художні засоби у творі

Контраст.
Л. Воронина — майстер контрастів
Контраст = антитеза = протиставлення — стилістична фігура, авторський прийом.
У творі присутній метод протиставлень, ним передається контраст у душах хлопців та стан прибульців. Не просто епізодично використано протиставлення, а побудовано весь твір.
— Пейзаж, порівняння, метафори, мова твору.
— Навести приклади епізодів твору.

VІІ. Підсумок уроку

VІІІ. Оголошення результатів навчальної діяльності учнів

ІХ. Домашнє завдання

Підготуйтесь до ток-шоу
«Я так думаю» на тему: «Кожна людина має право на вибір», склавши проблемні питання до твору.

Урок № 56. Леся Воронина. «Таємне Товариство боягузів, або засіб від переляку № 9». Образ хлопчика Климка Джури — душевно красивого рятівника планети. Конспекти уроків української літератури, 6 клас

Повернутися на сторінку Українська література 6 клас
