УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: продовжувати розвивати в учнів уміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого від’ємника; розвивати логічне мислення, удосконалювати обчислювальні навички.

Обладнання: таблиця усних обчислень, схеми задач, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи.

ХІД УРОКУ № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Назвати, чому дорівнює периметр квадрата зі стороною 2 см.
2) Зачитати розв’язання задачі № 413.
— Як розв’язати задачу за допомогою виразу?

2. Робота з індивідуальними картками.

Картка 1
Розв’язати задачу.
В одному кошику було 42 яйця, а в другому — на 10 яєць більше. Скільки яєць було у двох кошиках разом?

Картка 2
Розв’язати задачу.
На будівництві працюють три бригади, разом 100 робітників. В одній бригаді 30 робітників, в другій 40. Скільки робітників працює в третій бригаді?

Картка 3
Розв’язати задачу.
Від трьох корів за день надоїли 78 літрів молока. Від однієї корови надоїли 30 літрів, від другої — 22 літри. Скільки літрів молока надоїли від третьої корови?

3. Завдання для решти дітей

1) Побудувати квадрат зі стороною 4 см. Знайти його периметр.
2) Обчислити.
45 + а, якщо а = 33, 24, 4, 12, 50.

4. Усні обчислення
1) Поєднати приклад з відповіддю.

148

3. Гра «Знайди помилку»
Незнайко хвалився перед друзями, що він добре вміє розв’язувати приклади.
Перевірте, чи правильно він виконав завдання.
37 + 22 = 59
76 – 34 = 23
24 + 5 = 28
90 – 40 = 50
59 – 46 = 68
64 + 20 =81
18 – 15 = 13
32 + 47 = 79

II. Робота над новим матеріалом

1. Розв’язування задачі № 414
— Скільки було сантиметрів?
— Обведіть у зошитах стільки клітинок, скільки було сантиметрів.
— Скільки залишилось?
— Зафарбуйте стільки клітинок, скільки залишилось.
— Скільки незафарбованих клітинок?
— Отже, скільки сантиметрів відрізали?
— Яку дію треба виконати, щоб дізнатися, скільки сантиметрів відрізали?
Діти записують розв’язання задачі самостійно.

2. Первинне закріплення
Виконання завдання № 415 (самостійно).

3. Перевірка роботи

4. Усне розв’язання завдань № 419, 420

5. Робота над задачею № 417
На дошці — скорочений запис задачі.

Було — ?
Дали — 25 к. і 2 к.
Стало — 49 к.

— Про що дізнаємося спочатку?
— Яку треба виконати дію?
— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

6. Самостійна робота

1 варіант
• Приклади № 418 (верхній рядок).
• Задача.

Було — 13
Поїхало — ?
Залишилося — 7

2 варіант
• Приклади № 418 (нижній рядок).
• Задача.

Було — 22
З’їли — ?
Залишилось — 10

7. Перевірка роботи

8. Робота над завданнями з логічним навантаженням
Виконання завдань № 421, № 422.

9. Усне виконання завдання № 416

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

УРОК № 55. Тема. Задачі на знаходження невідомого від’ємника. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
