УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: ознайомити учнів із загальним випадком віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; вправляти в розв’язанні задач на дві дії.

Обладнання: таблиці усних обчислень, опорні схеми, предметні малюнки.

ХІД УРОКУ № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень зачитує розв’язання задачі № 387.
2) Записати розв’язання задачі за допомогою виразу.

2. Математичний диктант
• Від 90 відняти 30;
• до числа 44 додати 33;
• знайти суму чисел 15 і 62;
• число 12 зменшити на суму чисел 3 і 4;
• до 20 додати 80;
• записати число в якому 6 дес. і 4 од, 7 дес. і 2 од, 9 дес.;
• знайти різницю чисел 78 і 70;
• записати «сусідів» числа 60.

3. Усні обчислення

1) Гра «Подорож на потязі»

135

2) Знайти однакові вирази й поєднати їх стрілочкою.

136

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота

Розв’язати приклади.
40 – 10
45 – 5
68 – 8
80 – 30
70 – 40
23 – 3

2. Пояснення нового матеріалу

— Нам треба розв’язати приклад.
48 – 32
Спочатку ми віднімемо десятки:
40 – 30 = 10, а потім — одиниці: 8 – 2 = 6.
— Скільки десятків залишилося? (1 дес.)
— Скільки одиниць залишилося? (6 од.)
Додамо до десятків одиниці:
10 + 6 = 16
Висновок: віднімаючи двоцифрові числа, десятки віднімаємо від десятків, а одиниці — від одиниць.

3. Первинне закріплення

1) Виконання завдання № 388, 388.
2) Розв’язання прикладів № 390.

4. Самостійна робота
29 – 11
34 – 23
45 – 23
67 – 45
78 – 64
98 – 75

5. Взаємоперевірка роботи

6. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 391.
— Чи можна відразу дізнатися, яка маса капусти в обох діжках?
— Що для цього треба зробити?
— Чи відома маса однієї діжки?
— Яку дію треба виконати, щоб знайти масу двох порожніх діжок?
8 + 8 = 16 кг
— Як знайти масу капусти в діжках?
98 – 16 = 82 кг
Запишіть цю задачу, склавши вираз.

2) Розв’язання задачі.
У Володі 13 повітряних кульок, а у Тарасика — на 7 більше, ніж у Володі. У Марійки на 10 менше, ніж у Тарасика. Скільки повітряних кульок у Марійки?
Діти самостійно розв’язують задачу.
3) Перевірка роботи.

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

УРОК № 51. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток (загальний випадок). Задачі на дві дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас

Читайте також:
