УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

Мета: актуалізувати, поглибити, систематизувати знання учнів з тем, виявити рівень цих знань для наступної корекції; розвивати зв’язне писемне мовлення, вміння логічно та послідовно викладати думки та обґрунтовувати їх; виховувати кращі людські якості.

Очікувані результати: учні знають матеріал, що вивчався, вміють аналізувати твори, характеризувати героїв, визначати художні засоби, писати творчі роботи із залученням літературного матеріалу та власних спостережень.

Обладнання: тексти творів, що вивчалися за темою.

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок; розвиток зв’язного мовлення.

Хід уроку № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

І. Мотивація навчальної діяльності школярів. Оголошення теми й мети уроку

ІІ. Основний зміст роботи

Колективна робота.
Повторення основних вимог до написання твору (обсяг, жанр, змістове й граматичне оформлення, самостійність, уживання цитат і художніх засобів).

Ознайомлення з темами твору.

Орієнтовні теми
1. Мої роздуми про кіноповість О. Довженка «Україна в огні».
2. Гнівний осуд війни в кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».
3. Актуальність національних проблем у кіноповісті О. Довженка «Україна в огні».
4. Жінка і війна (за кіноповістю О. Довженка «Україна в огні»).
5. Про вміння «бачити зорі в калюжах» (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).
6. Дитинства золота колиска (за кіноповістю О. Довженка «Зачарована Десна»).
7. Мій улюблений твір поета-«шістдесятника».
8. Мотив самоствердження людини в складному сучасному світі, її неповторність та самодостатність (за творами В. Симоненка).
9. Образ України у творчості поетів-шістдесятників.
10. Кохання у творах поетів-шістдесятників.
11. Роль мистецтва в сучасному світі (за творами І. Драча й Ліни Костенко).
12. Чим близька мені поезія Ліни Костенко.
13. «Нерівня душ — це гірше, ніж майна?» (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).
14. «Зрадити в житті державу — злочин, а людину — можна»? (за романом у віршах Ліни Костенко «Маруся Чурай»).

Робота в чернетках.

Написання учнями твору.

ІІІ. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».
— Найскладніше для мене сьогодні було…

УРОК № 49. Тема. Контрольна робота № 4. «Творчість О. Довженка, поезія «шістдесятників», творчість Ліни Костенко». Твір, українська література 11 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 11 клас
