УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити учнів із терміном задача; учити складати задачі на знаходження суми й остачі за малюнками, розв’язувати їх; розвивати увагу, пам’ять; виховувати самостійність

Обладнання: сигнальні картки із цифрами від 1 до 9.

ХІД УРОКУ № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Усна лічба.
Лічба через 1, починаючи від нуля; лічба через 1, починаючи від 1.

2. Робота з графічною схемою.

820

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 1 на с. 50 підручника.
— Коли складають задачу? (Якщо на малюнку не можна перелічити предмети.)
Складемо задачу за першим малюнком.

Чотири сірі зайчики
Сиділи під кущем.
Прийшов у цю компанію
Один зайчисько ще.
Скільки зайчиків усіх?
Як нам полічити їх?

— Скільки зайчиків сиділо під кущем? (Чотири.)
— Скільки зайчиків прибігло? (Один.)
Під кущем сиділо 4 зайчики, прибіг ще 1 зайчик. Це нам відомо. Це умова задачі.
— Що нам невідомо? (Скільки всього зайчиків? Скільки зайчиків стало?)
Скільки зайчиків стало? Це запитання задачі.
— Що треба зробити, щоб розв’язати задачу? (Щоб розв’язати задачу, потрібно до числа 4 додати 1.)
Ця задача розв’язується дією додавання.
Запис на дошці: 4 + 1.
— Скільки ж матимемо, якщо до числа 4 додамо 1? (4 + 1 = 5.)
— Як треба відповісти на запитання задачі? (Усього зайчиків стало 5.)
А тепер складемо задачу за другим малюнком.

000

Чотири сірі зайчики
Сиділи під кущем.
Один зайчисько геть пішов.
Лишилось скільки ще?

Розв’язання задачі проводиться аналогічно.

— Як треба відповісти на запитання задачі? (3 зайчики залишились під кущем.)
Ми складали й розв’язували задачі. Вони відрізняються від виразів. На малюнку не можна перелічити предмети, коли розв’язуєш задачу.
Усі задачі мають умову й запитання. Умова — те, що відомо в задачі. А щоб відповісти на запитання задачі, її треба розв’язати, склавши вираз. Результат і буде відповіддю на запитання задачі.

2. Самостійна робота. Виконання завдань 2, 3 на с. 50 підручника.
Учні складають задачі на знаходження суми й остачі.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 1 на с. 26 зошита.

2. Виконання завдання 4 на с. 50 підручника.
— Яке слово прочитали? (Метро.)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що ми вчилися робити на уроці?

УРОК № 47. Тема. Ознайомлення з поняттям задача. Складання й розв’язання задач на знаходження суми й остачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
