Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власну думку з проблемних питань, характеризувати героїв; виховувати високі моральні якості, критичне та відповідальне ставлення до власних дій та вчинків.

Обладнання: портрети письменників, книжкова виставка, ілюстрації до творів, тестові завдання.

Теорія літератури: диптих; повість-притча; новела.

Хід уроку № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

I. Повідомлення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо написання тестових завдань.

2. Написання учнями контрольної роботи.

I варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, що збудував (виготовив) Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:
а) підводний човен;
б) неприступну фортецю;
в) повітряну кулю.

2. Допишіть речення.
Новела — це…, наприклад, …

3. З’ясуйте, що знайшли через п’ятдесят років у стіні будинку, котрий будували полонені з твору Л. Пономаренко «Гер переможений».

IІІ рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Поясніть рядки про людину з вірша Ліни Костенко «Крила» і визначте своє ставлення до цього:
Живе на землі. Сама не літає. А крила має. А крила має!

2. Порівняйте образи Юрка і Тосі з оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки», знайшовши спільне та відмінне.

IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на основі прочитаних творів на одну з тем:

1) «Війна — жорстоке й не гідне людини явище»;
2) «Яке багатство важливіше для людини й потрібніше їй — духовне чи матеріальне?»

 

II варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, яку найпершу диво-квітку виростив Планетник з однойменної повісті-притчі Б. Харчука:
а) троянду;
б) нарцис;
в) лілію.

2. Допишіть речення.
Повість-притча — це…

3. З’ясуйте, що садив полонений Фрідріх на грядці біля будинку (за новелою Л. Пономаренко «Гер переможений»).

ІІІ рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Поясніть, з чого, на думку Л. Костенко, складаються «крила» людини, і висловіть свої погляди на це.

2. З’ясуйте, хто з героїв вивчених раніше творів міг би стати другом Тосі (оповідання Є. Гуцала «Сім’я дикої качки»). Відповідь обґрунтуйте.

IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на основі вивченого на одну з тем:

1) «Чи можна зло зупинити добром»;
2) «Ми відповідаємо за тих, кого приручили».

Урок № 46. Тема. Тематичне оцінювання. «Л. Костенко. Б. Харчук. Є. Гуцало. Л. Пономаренко», українська література 7 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас

Читайте також:
