УРОК № 45. Тема. Т. Г. Шевченко. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

УРОК № 45. Тема. Т. Г. Шевченко. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

Мета: за допомогою засобів виразного читання домогтися розуміння учнями ідейно-художнього змісту Шевченкових творів, усвідомлення їх багатозначності, краси й поетичної довершеності; розвивати навички виразного читання напам’ять, акторські та ораторські здібності; виховувати свідому громадянську позицію, кращі людські якості.

Обладнання: портрет письменника, збірки його творів, планшети-таблиці з теорії виразного читання, аудіо-записи.

Теорія літератури: виразне читання, темп, інтонація, пауза, логічний наголос, міміка, жести.

ХІД УРОКУ № 45. Тема. Т. Г. Шевченко. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

I. Оголошення теми й мети уроку
«Хвилинка мудрості».

ІІ. Основний зміст роботи

1. Робота в парах.
(Учні повторюють вивчені напам’ять твори.)

2. Розповідь напам’ять віршів Шевченка.
(Учні виразно читають уривки з послання «І мертвим, і живим…» та інші вірші, які не встигли розповісти на попередніх уроках.)
(Можна провести цей етап уроку у вигляді конкурсу з журі, визначенням переможців та їх нагородженням.)

3. Практикум з теорії віршування.

• Визначте віршові розміри уривків із творів Шевченка, спосіб римування.

101(Чотиристопний ямб, рима перехресна, жіноча чергується з чоловічою.)

102(Чотиристопний хорей з хоріямбом у третьому рядку; перехресна рима.)

103

(Чотиристопний амфібрахій, перехресне римування.)

III. Підбиття підсумків уроку

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

• Продовжіть речення:
«Найкращим читцем, на мою думку, був…»
«Мені сподобалося… »
«Теорія віршування — це… »

IV. Домашнє завдання
Вибрати один із уривків з віршів Шевченка, визначити його віршовий розмір, вид римування.

УРОК № 45. Тема. Т. Г. Шевченко. Виразне читання віршів напам’ять, українська література 9 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас

Читайте також:
