УРОК № 40. Тема. Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 40. Тема. Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: вправляти учнів у додаванні й відніманні круглих десятків; розвивати вміння розв’язувати задачу на знаходження невідомого від’ємника.

Обладнання: сигнальні картки, схеми задач, предметні малюнки, таблиці усних обчислень.

Хід уроку № 40. Тема. Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання

1) Один учень читає результати прикладів на віднімання, а другий — результати прикладів на додавання.
2) Прочитати, якими числами доповнили дані до 11, 13.

2. Усні обчислення

1) Гра «Футбол».
На дошці — малюнки із зображенням воріт. Під воротами записані числа. Дітям треба скласти такі приклади, щоб відповіді дорівнювали числам у воротах.

108

2) Гра «Олімпійські гори».
Діти розв’язують приклади і з’єднують з відповідною відповіддю.

109

3) Математичний диктант.
— Я зараз буду вам зачитувати прості задачі, а ви записуватимете в зошити тільки відповіді до них.
• На лісовій галявині гралося 7 їжачків і стільки ж зайчиків. Скільки лісових звірят було разом на галявині?
• На одному кущі розквітло 12 троянд, а на другому — на 4 троянди менше. Скільки троянд розквітло на другому кущі?
• Білочка Муся знайшла 14 горішків, а білочка Дуся — 5 горішків. На скільки більше горішків знайшла Муся, ніж Дуся?
• Є в Зайчихи 12 малят, неслухняних зайченят. На обід їх мати жде, три прийшли, а скільки йде?
• На галявині розквітло 15 ромашок і 4 волошки. Скільки розквітло квітів?
• У першому кошику 6 грибочків, а в другому — на 3 більше. Скільки грибів у другому кошику?

4) Перевірка роботи.
Одна учениця зачитує відповіді, а інші діти сигналізують про правильність виконання.

II. Робота над новим матеріалом

1. Підготовча робота
— Повернемося до останньої задачі. Зараз я прочитаю її ще раз, але з деякими змінами.
У першому кошику 6 десятків грибочків, а другому — на 3 десятки більше? Скільки грибочків у другому кошику?
— Що змінилося у задачі?
— Скільки грибочків у першому кошику?
— Скільки у другому? (Невідомо)
— Як знайти, скільки грибочків у другому кошику? (До 6 дес. додати 3 дес.)
— Скільки ми отримаємо? (9 дес.)
— 9 дес. — це скільки? (90)

2. Робота в парах
Виконання завдання № 308.

3. Перевірка роботи
— Як ви складали круглі десятки? (Спираючись на одноцифрові числа.)

4. Первинне закріплення
Розв’язання прикладів біля дошки.
50 – 30
40 – 20
30 + 10
30 – 20
90 – 40
50 + 20

5. Фізкультхвилинка

III. Розвиток математичних умінь

1. Самостійна робота Розв’язання прикладів № 309.

2. Перевірка роботи

3. Робота над задачами

1) Розв’язання задачі № 310.
Учитель на дошці записує скорочений запис задачі.

Було — 4 дес.
Поклала — 10 яєць
Залишилось — ?

— Якою дією будемо розв’язувати задачу? (Відніманням)
Учитель пропонує дітям самостійно розв’язати задачу. Діти стикаються з проблемою: від 4 відняти 10 не можна.
— Подивіться уважно, скільки яєць у мами було? (4 дес.)
— Скільки це становить одиниць? (40 одиниць)
— Можемо зараз розв’язати задачу? (Можемо)

4 дес. = 40
40 – 10 = 30 (яєць)
Відповідь: 30 яєць.

2) Розв’язання задачі № 312.
Після аналізу діти розв’язують задачу самостійно.

4. Усне виконання завдання № 311 (ланцюжком)

IV. Підсумок уроку

V. Домашнє завдання

УРОК № 40. Тема. Додавання та віднімання круглих десятків. Вправи та задачі на закріплення вивченого. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
