• Гороскоп 2016

Урок № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас

Урок № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою корекції; розвивати логічне та образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати й аргументувати власні думки; виховувати гідність, активну, життєстверджуючу позицію.

Обладнання: портрети письменників, ілюстрації до творів, книжкова виставка, тестові завдання.

Теорія літератури: художня деталь, гумор, сатира, засоби гумористичного зображення.

Хід уроку № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас

I. Повідомлення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо виконання тестів і тестових завдань.

2. Написання контрольної роботи.

І варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, чому Климко з однойменної повісті Григора Тютюнника вирушив у небезпечну подорож:
а) набрати солі;
б) купити молока;
в) заробити грошей.

2. Допишіть речення. Гумор — це… .

3. Запишіть асоціативні слова до поняття «скарб».

IІІ рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ Климка з однойменної повісті Григора Тютюнника.
2. З’ясуйте, що є трагічним і що комічним у казці Б. Лепкого «Мишка».

IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:

1) «Чи хотів би я щастя Павла, героя оповідання Олекси Стороженка «Скарб»?»;
2) «Чим зворушила, над чим змусила мене замислитися повість Григора Тютюнника «Климко»?»

 

II варіант

І—ІІ рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, чому вчителька з повісті Григора Тютюнника «Климко» стала жити у шахтній ваговій:
а) вона хотіла, щоб хлопці допомогли їй няньчити дитину;
б) її квартиру пограбували й потрощили окупанти;
в) вона переховувалася від ворогів.

2. Допишіть речення. Сатира — це…

3. Запишіть асоціативні слова до поняття «щастя».

III рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ Мишки з однойменної казки Б. Лепкого.
2. З’ясуйте, які гумористично-сатиричні засоби використовує Олекса Стороженко для розкриття образу головного героя оповідання «Скарб».

IV рівень
(Повна, обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть невеликий твір на одну з тем:

1) «Що таке квітка щастя за оповіданням Б. Лепкого «Цвіт щастя» і за власними міркуваннями»;
2) «Що захоплює мене у Климкові, героєві однойменної повісті Григора Тютюнника».

IV. Домашнє завдання
Скласти таблицю «Істинні та фальшиві цінності в нашому житті» (письмово).

Урок № 36. Тема. Тематичне оцінювання. «Григір Тютюнник. Олекса Стороженко. Богдан Лепкий», українська література 7 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас
