• Гороскоп 2016

УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити з утворенням числа 10, записом числа 10 двома цифрами; учити порівнювати числа, обчислювати вирази на додавання в межах 9, закріпити знання складу числа 9; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися

Обладнання: предметні малюнки (заєць із морквою); цифра 10; індивідуальний лічильний матеріал (палички).

ХІД УРОКУ № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Математичний диктант.
1) Запишіть «сусідів» числа 7;
2) запишіть число, наступне за числом 3;
3) запишіть число, що більше від 4, але менше за 6;
4) яке число треба додати до 7, щоб отримати 9?

2. Повторення складу числа 9 за допомогою гри «Сонечко».

799

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Утворення числа 10.
Учитель виставляє на набірному полотні предметні картинки.

800

Біг зайчисько Куций Хвіст,
Мамі з поля моркву ніс:
Дев’ять у кишені
І одна ще в жмені.
Скільки всього морквин ніс
З поля зайчик Куций Хвіст?
(Десять морквинок.)

— Як записати це число?
— Як утворили число 10?

2. Виконання завдання 1 на с. 38 підручника.

3. Виконання завдань 1, 2 на с. 19 зошита

Круглий нуль, як м’ячик, скаче,
Сам нічого він не значить,
Та за цифрою, позаду,
Займе він значну посаду!
З одиницею вприсядку
Станцював — і вже десятка!

4. Виконання завдання 3 на с. 38 підручника.

Запис: 10 > 7, 7 < 10 та ін.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Логічна вправа.
Як дев’ятьма паличками викласти 4 трикутники?

Відповідь:

801

2. Виконання завдання 4 на с. 38 підручника.
— Скільки всіх жолудів? (Десять.)
— Котрий справа зелений жолудь? (П’ятий.) А зліва? (Шостий.)
— Порівняйте кількість жовтих і зелених жолудів. (9 > 1.)
— Поясніть, як утворилося число 10. (9 жолудів цілих і 1 без «шапочки».)
— Скільки жолудів між шостим і десятим? Тощо.

3. Самостійне обчислення виразів.

2+3
6+2
4+2
7+2

4. Виконання завдання 5 на с. 38 підручника.
Відповідь: так.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яке число вивчили на уроці?
— Яка особливість запису числа 10?

Запам’ятайте: 10 — двоцифрове число, тому що для його запису потрібні дві цифри. А числа від 1 до 9 — одноцифрові, записуються однією цифрою.

— Яке з одноцифрових чисел найбільше? (Дев’ять.)
— Порівняйте числа 9 і 10.
— Полічіть бджілок на малюнку в підручнику на сторінці 38. Скільки їх угорі? (Шість.)
— А внизу? (Чотири.)
— Скільки всього бджілок? (Десять.)
— Скільки бджілок зліва? (П’ять.)
— А справа? (П’ять.)
— Скільки пальців на руці? (П’ять.)
— А на двох руках? (Десять.)

УРОК № 35. Тема. Число 10. Записування числа 10 двома цифрами. Порівняння чисел. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
