Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

Мета: систематизувати й узагальнити навчальний матеріал, виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, образне та логічне мислення, вміння аналізувати літературні твори, висловлювати власні судження з приводу прочитаного; виховувати кращі людські якості, любов до художніх творів.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

Теорія літератури: літературний напрям, течія, сентименталізм, реалізм, романтизм, романс.

Хід уроку № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

I. Оголошення теми й мети уроку

II. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Написання учнями контрольної роботи.

Варіант I
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, чий це портрет: «Повні щоки в козачки були свіжі й яскраві, як мак найніжнішої рожевої барви, коли, вмившись Божою росою, палає він, розправляє листочки й чепуриться перед сонцем уранці; що брови, мов чорні шнурочки; що ротик… мовби на те й створений був, щоб виводити солов’їні пісні… »
А Пидорки з оповідання М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала»;
Б Марусі з однойменної повісті Г. Квітки-Основ’яненка;
В Олени хорунжівни з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
Г Оксани з твору М. Гоголя «Ніч перед Різдвом».

2. Автором вірша «Українська мелодія» є:
А М. Костомаров;
Б В. Забіла;
В Є. Гребінка;
Г Т. Шевченко.

3. Допишіть речення.
Гурток представників нової української літератури в Галичині називався…

4. Напишіть визначення сентименталізму.

Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Вказавши спільне та відмінне, схарактеризуйте образи Забрьохи і Пістряка з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка як представників козацької старшини доби Руїни.

2. Напишіть план-тези на тему: «Значення творчості М. Гоголя для розвитку української культурі» (3-4 пункти).

Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.) Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір «Природа сміху у творах Г. Квітки-Основ’яненка та М. Гоголя».

Б Доведіть або спростуйте твердження: «Чистота душі, остереження гріха — Божий і людський заповіти» (за твором М. Гоголя та власними міркуваннями).

Варіант II
Початковий та середній рівні
(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, чий це портрет: «Голова йому нечесана, чуб непідголений, пика невмита, очі заспані, уси розкудовчені, сорочка розхристана…»:
А Забрьохи з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
Б Пістряка з «Конотопської відьми» Г. Квітки-Основ’яненка;
В Басаврюка з «Вечора проти Івана Купала» М. Гоголя;
Г Коржа з «Вечора проти Івана Купала» М. Гоголя.

2. Автором вірша «Небо» є:
А В. Забіла;
Б М. Петренко;
В М. Костомаров;
Г Т. Шевченко.

3. Допишіть речення.
Першою ластівкою нової української літератури в Галичині була збірка…

4. Напишіть визначення романтизму.

Достатній рівень
(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образи «нечистої сили» як уособлення зла. (За оповіданням М. Гоголя «Вечір проти Івана Купала».)

2. Напишіть план-тези на тему: «Значення творчості Г. Квітки-Основ’яненка для розвитку української культури» (3-4 пункти).

Високий рівень
(Змістовна, цікава, грамотна відповідь оцінюється в 4 бали.)

Виконайте одне із завдань.
А Напишіть твір-мініатюру «Реальне і фантастичне у творах Г. Квітки-Основ’яненка та М. Гоголя».

Б Доведіть або спростуйте твердження: «Старовинний український романс живе й досі».

III. Домашнє завдання
Повторити відомості про життя та творчість Т. Шевченка, вивчені напам’ять вірші поета.

Урок № 35. Тема. Тематична контрольна робота. Творчість Г. Ф. Квітки-Основ’яненка, поетів-романтиків, М. В. Гоголя, українська література 9 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури 9 клас

Читайте також:
