УРОК № 31. Тема. Створення подарунку, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

УРОК № 31. Тема. Створення подарунку, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

Мета: учити створювати сувеніри, конструктори з простих форм; удосконалювати навички роботи в техніці паперової пластика та вміння аналізувати форму; розвивати логічне мислення; виховувати естетичний смак

Тип уроку: застосування знань, навичок і вмінь.

Обладнання: для вчителя — технологічні карти виготовлення сувенірів, зразки подарунків з паперопластики, папір, ножиці, ніж-різак, цупкий картон; для учнів — білий та кольоровий папір, олівець, ножиці, ніж для паперу, цупкий картон.

ХІД УРОКУ № 31. Тема. Створення подарунку, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

I. Організація уваги учнів, оголошення теми та мети уроку

II. Актуалізація опорних знань і вмінь
Учні згадують правила техніки безпеки при роботі з ножицями і ножем для паперу.

III. Мотивація навчальної діяльності

Слово вчителя
Кожний із нас любить отримувати подарунки, але не менш приємно дарувати їх самим. Власноручно зроблений подарунок до дня народження або іншого свята дасть можливість зрозуміти вашим друзям або близьким, що ви пам’ятали про цю подію. І не тільки пам’ятали, але й готувалися до цієї важливої миті, вигадували, фантазували, вклали душу і серце, щоб вийшов гарний подарунок.
А чому просто не зробити приємне молодшим сестриці або братику, підняти їм настрій, подарувавши забавний сувенір?
Отже, нам сьогодні знадобиться білий, кольоровий папір, ножиці, ніж для паперу, і, щоб ваш подарунок був оригінальним, проявіть свою фантазію і творчість.

IV. Вивчення нового матеріалу

Робота над формуванням навичок і вмінь.
Учитель за допомогою технологічної карти виконує сувенір з поетапним коментарем та демонструванням наочності.

V. Практична діяльність учнів
Учні виконують сувенір-подарунок з білого та кольорового паперу в техніці паперопластики за технологічними картами (мал. 317—322).
Учитель наголошує на тому, що, проявивши фантазію, творчий підхід, вони зможуть створити оригінальний, неповторний образ свого подарунку.

VI. Завершення уроку
Учитель підводить підсумки: оцінює діяльність учнів на уроці; організовує виставку кращих робіт.

VII. Домашнє завдання
Принести різні графічні матеріали.

Матеріали: 1 аркуш цупкого паперу для частин, 10 х 50 см; 1 аркуш кольорового картону для основи, 10 х 30 см.

217Мал. 317. Журавель

Матеріали: 1 аркуш цупкого паперу для деталей, 15 х 33 см; 1 аркуш цупкого паперу для основи, 15 х 20 см.

218Мал. 318. Метелик

Матеріали: 1 аркуш кольорового картону для деталей, 12 х 22 см; 1 аркуш картону того ж кольору, як для деталей, і для основи, 15 х 20 см; 1 аркуш цупкого наперу для основи, 15 х 20 см.

219Мал. 319. Тюльпан

Матеріали: 1 аркуш цупкого паперу для частин, 10 х 50 см; 1 аркуш кольорового паперу для основи, 10 х 30 см.

220Мал. 320. Заєць

Матеріали: 1 аркуш кольорового картону для основи (розового кольору), 15 х 20 см; 1 аркуш білого паперу для деталей, 15 х 30 см.

221Мал. 322. Кошик з квітами

УРОК № 31. Тема. Створення подарунку, образотворче мистецтво, уроки малювання, 7 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків малювання, образотворче мистецтво 7 клас

Читайте також:
