Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Мета:
навчальна: ознайомлювати учнів із технікою монотипії; формувати навички малювання за нетрадиційною технікою, працювати від загального до часткового; продовжувати навчати знаходити асоціації в плямі; учити виразно компонувати обраний сюжет;
розвивальна: розвивати в дітей творчі здібності, фантазію; продовжувати формувати уміння аналізувати, узагальнювати; розвивати творчу уяву;
виховна: виховувати любов до рідної природи і дбайливе ставлення до неї, акуратність, увагу; навчати міркувати, стимулювати розвиток допитливості.

Обладнання: матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання, демонстраційні таблиці, простий олівець, гумка, фарби, пензель, ганчірка, ємність для води, серветка.

Тип: комбінований урок.

Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу.

ХІД УРОКУ № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

I. Організаційний момент

II. Перевірка домашнього завдання
Обговорення учнівських робіт
Колективне обговорення домашнього завдання.

III. Вивчення нового матеріалу

Бесіда

* * *
Рано-вранці чули — диво!
Квітка в небо полетіла!
Потягнулася, зітхнула,
Свої крила розгорнула.
Над селом метелик в’ється —
Він до сонечка сміється.
Н. Горошко

* * *
Сів метелик на травичку,
Може, думав — не помічу?
Блиснуть крилечка ясні —
Зразу видно вдалині.
Н. Горошко

000

(Учитель пропонує учням розглянути фотографії різноманітних метеликів. Звертає увагу учнів на те, які воні різні на розміром, кольором, малюнком.)

323

• Чи знаєте ви, де живуть метелики?
• Як ви гадаєте, чому метелики такі різні?
• Опишіть метелика, який вам найбільше подобається.
Ви, мабуть, уже помітили, що розмір та малюнок крилець метелика по обидва боки від тулуба однакові, наче відбиті у дзеркалі.
(Невеличка розповідь про поняття симетрія.)

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота над формуванням навичок і вмінь
Як ви вважаєте, чи складно намалювати симетричні крильця для метеликів?
Я відкрию вам одну таємницю. Візміть прямокутники білого паперу та зігніть їх навпіл. На одній половині аркуша потрібно намалювати фарбами крила метелика. Поки фарби ще вологі, згорнути аркуш навпіл і притиснути його долонею. Малюнок відіб’ється на іншій половині аркуша.
(Учитель демонструє техніку виконання роботи, звертає увагу учнів на те, що обидві половинки зображення тотожні. Пропонує виконати три-чотири зображення метеликів. Нагадує, що усі метелики повинні бути різними за формою, розміром та кольором.)

Творче завдання
• Згадайте, як ми малювали море на вологому папері. В якій послідовності ми виконували роботу?
Травичка на лузі трошки схожа на море. Коли дме вітерець, вона розгойдується, наче зелені хвилі.
• Які кольори необхідно обрати, щоб намалювати травичку? (Відтінки зеленого, жовтий та синій.)

324Схема виконання монотипії

Індивідуальна робота за творчим завданням
Учні виконують малюнок трави на лузі у техніці «на вологому папері».
Поки малюнок висихає, вчитель пропонує вирізати метеликів. Учні виконують роботу самостійно. Готові зображення наклеюють на фон — травичку.

325

 

V. Підбиття підсумків

Обговорення учнівських робіт
Із малюнків складають альбом «Метелики на лузі».

Коментар
Учні мають продемонструвати уміння виконувати роботу у техніці монотипії та «на вологому папері», працювати від загального до часткового; знаходити асоціації в плямі; виразно компонувати обраний сюжет.

Додатковий матеріал

ЛУГОВИН АЕРОДРОМ
За селом, за селом
Луговий аеродром —
Величезний чорний пень.
А на ньому цілий день
Не вщуха робота:
Вирушають в білий світ
У небачений політ
Джмеляки-літаки,
Бабки-вертольоти.
Облетівши все навкруг,
Приземляються на луг.
Лиш під вечір стихне гам —
Тихо-тихо стане там.
Вертольоти й літаки
Міцно засинають.
Ліхтарчата-світляки
На пеньку засяють.
Світять,
Світять поміж трав,
Скільки мають змоги —
Може, хтось там заблукав,
Не знайде дороги:
— Ось він,
Ось він, за селом
Луговий аеродром.
Т. Коломієць

Урок № 31. Монотипія. Крила метеликів. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас
