• Гороскоп 2016

УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити дітей з відношеннями більший, менший, однакові; закріплювати поняття про розміщення предметів, їх кількість; учити писати елементи цифр; розвивати спостережливість, уважність; виховувати акуратність, бажання вчитися.

Обладнання: лічильний матеріал (герої казок, різні за розміром кружечки); предметні малюнки із зображеннями тварин; індивідуальний лічильний матеріал (палички).

ХІД УРОКУ № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Робота з лічильним матеріалом.
На дошці розміщені вирізані з картону персонажі дитячих казок.
— Діти, ви впізнали казкових героїв, які сьогодні завітали до нас на урок математики? Хто це зліва у верхньому ряду? (Ведмедик.) А справа від нього? (Лисичка.) Хто справа в нижньому ряду? (Карлсон.)
— Скільки всіх?

2. Вправа на уважність і спостережливість.
В дитсадочку різні речі Малювали малюки: Зверху м’ячик, справа кубик, А під ними — два грибки.
— Подивіться, чи такий вийшов малюнок, як сказано у віршику. Чи, може, щось не так? (Помилка: у вірші м’ячик зліва, кубик справа, а на малюнку — навпаки.)

724

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота з лічильним матеріалом.
Скільки великих кружечків? Скільки маленьких?

725

2. Виконання завдань 1—3 на с. 5 підручника.

3. Віршоване завдання «Хто найменший?».

Виконується на наочній основі. Учитель виставляє на набірному полотні предметні картинки.

В цирк прийшли руда лисиця,
Слон, жирафа і тигриця,
Мишка й зайчик-куцохвіст.
Хто найменший був на зріст?
(Мишка.)

— Назвіть тварин, які згадуються у вірші.
— Хто з них найвищий?
— Хто найбільший за розміром?
— Хто найменший за розміром?
4. Виконання завдання 3 на с. 2 зошита.

III. ЗАКРІПЛЕННЯ ТА УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

1. Гра «Яке число пропущене?».
Учитель лічить уголос, навмисно пропускаючи одне із чисел, а діти називають пропущене число.

2. Віршоване завдання на лічбу предметів.

Їдуть два ведмеді
На велосипеді.
На машині кіт
Їде їм услід.
Запитаємо малят:
Скільки їхало звірят?

Учитель пропонує дітям викласти на партах стільки ж паличок, скільки їхало звірят.
Висновок: предмети можна лічити в будь-якому порядку, але кожний предмет требі лічити тільки один раз і не пропускати предмети при лічбі.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Сьогодні на уроці ми вивчили, що предмети за розміром бувають більші й менші та однакові. Уважно погляньте навколо і назвіть однакові за розміром предмети. (Діти називають парти, вікна, зошити, однакові за розміром геометричні фігури, виставлені на набірному полотні, тощо.)
— А тепер назвіть більший і менший за розміром предмети. (Більший і менший м’ячі, а також квадрати, ляльки тощо.)

УРОК № 3. Тема. Лічба предметів. Порівняння предметів за розміром. Підготовчі вправи до написання цифр. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
