УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: познайомити з утворенням числа 8 і цифрою 8; вправляти в порівнянні чисел у межах 8; учити обчислювати вирази на додавання з трьома доданками; розвивати спостережливість, уміння групувати предмети за спільною ознакою; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: цифра 8, геометричні фігури.

ХІД УРОКУ № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Логічна вправа «Знайдіть чужинця».
— За якою ознакою всі ці предмети можна об’єднати в одну групу?

783
(Усе це — геометричні фігури, які мають кути.)
— За якою ознакою одна з фігур відрізняється від решти? (Третя фігура — трикутник, решта — чотирикутники.)
— Скільки всього фігур? (Сім.)
— Який по порядку квадрат? (Перший.) А прямокутник? (Четвертий.)
— А як називається ця фігура? (Учитель додає до фігур ще одну — круг.)
— Яку фігуру тепер можна назвати «чужинцем»? Чому? (Круг не має кутів.)
— Скільки всього фігур тепер? (Вісім.)

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 1 на с. 32 підручника.
— Як утворилося число вісім? (До семи додали один.)

2. Ознайомлення із цифрою 8.

784

Цифра 8 — два кільця
Без початку, без кінця.
Вісім пелюстків у квітки,
Вісім в кубика вершин,
Вже о восьмій в школі дітки,
Не порушують режим!

Або: Йдуть о 8-й в школу дітки (якщо заняття починаються о 8:30).

3. Робота в зошиті (написання цифри 8).

4. Виконання завдання 2 на с. 30 підручника. Порівняння чисел.

5. Додавання трьох доданків (за підручником, завдання 3, с. 32).
— Скільки фруктів усього?
— Як ви лічили? (1 + 2 + 3 = 6.)

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдань 1, 2, 5 на с. 15 зошита з друкованою основою.

2. Розв’язання логічної вправи «Цікавий квадрат».

Розставте ще три числа 2 і три числа 3 так, щоб при додаванні трьох чисел у кожному рядку, стовпчику, а також по діагоналі (з кутка в куток) було всього 6.

785

3. Виконання завдань 4, 5 на с. 32 підручника.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Відгадайте загадки.

Що за цифра — два кільця
Без початку, без кінця?
(Вісім.)

Ще вам загадка така:
Скільки ніг у павука?
(Вісім.)

— Чим ще цікава цифра 8? (8 Березня — жіноче свято.)
— Якою лінією утворена цифра 8? (Кривою замкненою лінією.)

УРОК № 29. Тема. Число і цифра 8. Написання цифри 8. Порівняння чисел у межах 8. Додавання трьох доданків. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
