УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ввести поняття пряма, відрізок прямоі літі, точка, формувати вміння порівнювати відрізки за довжиною; закріплювати знання складу чисел у межах 7; вправляти в складанні й обчисленні виразів на додавання; розвивати просторові уявлення, логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: кольорова нитка; предметні малюнки (птахи, риби, гриби); індивідуальний лічильний матеріал (палички).

ХІД УРОКУ № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

Робота з графічною схемою.

781

2 + 3 = 5
3 + 3 = 6
4 + 2 = 6
5 + 2 = 7

Запис рівностей, складених за графічною схемою.

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Уведення поняття пряма.

Відгадайте загадку.

Немов натягнута струна,
Така рівнесенька вона.
Початку і кінця нема.
Це що за лінія? (Пряма.)

За допомогою натягнутої нитки формується уявлення про пряму. Слід підкреслити, що пряма безкінечна, її можна продовжити, а бачимо ми лише її частину.
— Скільки прямих можна провести через одну точку? (Безліч.)
— Спробуйте провести кілька.

2. Пояснення понять перетин прямих, точка, відрізок (за підручником, завдання 1, 2, с. 31).
— Яка різниця між прямою лінією і відрізком? (Пряма не обмежена точками.)

3. Виконання завдання 4 на с. 14 зошита.

4. Виконання завдання 3 на с. 31 підручника.
— Який відрізок найкоротший? (Перший.)
— А що можна сказати про другий і третій? (Однакової довжини.)

000

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 4 на с. 31 підручника.

Переплуталися троси!
Де чий якір, не вгадати.
Знають це лише матроси,
Ті, що вміють рахувати.

2. Віршовані завдання на повторення складу чисел 6 і 7.

Завдання виконуються на наочній основі. Учні можуть викладати палички на партах або предметні картинки на набірному полотні.

Ой, було ж у нас мороки.
Посварились дві сороки,
А на шум ще п’ять примчало.
Порахуйте, скільки стало?
(2 + 5 = 7.)

П’ять сомів і два лящі.
Скільки разом? Полічи.
(5 + 2 = 7.)

Чотири щуки, три лящі,
Скільки разом? Полічи.
(3 + 4 = 7.)

Під дубочком два грибочки,
Ще чотири — під кленочком.
Ми зібрали всі грибки,
Рахували залюбки!
Ну а ви порахували,
Скільки ми грибів зібрали?
(2 + 4 = 6.)

3. Виконання завдання 5 на с. 31 підручника.

4. Логічне завдання.
— Як можна прямою лінією поділити квадрат на дві однакові за формою і розміром геометричні фігури?
— Як називаються утворені фігури?

782

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Що ви дізналися про лінії? Які вони бувають? (Прямі й криві.)
— Скільки прямих можна провести через одну точку? (Безліч.)
— А через дві? (Одну.)
— Як називається частина прямої, яка обмежена двома точками? (Відрізок.)
— Як ви вважаєте, крива лінія може бути безкінечною? (Так.)

УРОК № 28. Тема. Перетин прямих, точка, відрізок. Порівняння від різків. Обчислення виразів на додавання. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
