Урок № 28. Абетка кольору: білий. Зимовий день. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Урок № 28. Абетка кольору: білий. Зимовий день. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Мета:
навчальна: закріплювати розуміння учнями поняття «білий колір»; навчати бачити, розрізняти і відчувати відтінки білого кольору; сприяти формуванню правильного кольоросприйняття;
розвивальна: продовжувати формувати в дітей уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; закріплювати навички малювання фарбами;
виховна: виховувати гарний смак, акуратність, увагу; навчати міркувати; розвивати естетичне сприйняття навколишнього світу; стимулювати розвиток допитливості.

Обладнання: репродукції картин відомих художників і навчальні роботи з методичного фонду, матеріали для демонстрації послідовності та техніки виконання роботи.

Матеріали та інструменти: альбом для малювання; простий олівець; гумка; гуаш; пензлі № 4, 6; ємність для води; серветки для витирання рук і пензлів; палітра.

Тип: комбінований урок.

Методи і засоби роботи: евристична бесіда; практична робота на базі засвоєного матеріалу.

ХІД УРОКУ № 28. Абетка кольору: білий. Зимовий день. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

I. Організаційний момент

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Запитання
• Які матеріали та інструменти знадобляться для створення малюнка фарбами?

III. Вивчення нового матеріалу

Розповідь учителя
Зібралися одного разу Весна, Зима, Літо й Осінь і засперечалися, хто з них фарбами багатший. Найбільше Осінь величалася.
— У мене і небо синіше, і ліси та сади в різнокольорові шати вбрані, та й на городі у мене фарб сила-силенна.
— А в мене,— хвалилося Літо,— тільки зелених відтінків безліч, та небо синє, та хмари білі, море та річки, квіти та метелики!
— І мені є чим пишатися,— не поступалася Весна.— Я квіти на луках перша розсипаю, і небо дощами вмиваю, а зелень весняна яскравіша, ніж улітку, буде.
Засумувала Зима: «Виходить, тільки мені похвалитися нічим. Усе в мене біле та чорне. Обирати особливо не доводиться».
Весна, Літо й Осінь пожаліли Зиму. Несправедливо це. Без гарної Зими і Весна не в радість, і Літу не розгулятися, і Осінь багатств не накопичить. Замислилися вони, як Зимі допомогти.
Думали-гадали і придумали. Вирішили пори року фарбами своїми із Зимою поділитися.
Заіскрився сніг на сонці всіма барвами веселки. Немов хтось по полях коштовне каміння розсипав.
Чорні стовбури теж свою частку різнокольорових фарб одержали: і фіолетовий, і зелений, і синій, і коричневий — усе змішалося. Немов чорного і не було ніколи.
Зраділа Зима і почала снігами землю прикрашати. На гілках з інею найтонше мереживо розвісила, вікна вигадливими візерунками розписала, поля і ліси пухнастими ковдрами та шапками накрила, а річки прозорою кригою засклила.
Втомилася Зима. Присіла на пагорбок і замислилася: скільки ж відтінків у білого кольору?

Організація сприйняття творів мистецтва

Запитання
• Скільки відтінків у білого кольору? Давайте розглянемо картину
художника І. Грабара «Березневий сніг».
• Про що хотів розповісти нам художник?
• Як він передав нам колір снігу, освітленого сонцем?
• Спробуйте порахувати, скільки відтінків білого кольору на фрагменті картини.

315І. Грабар «Березневий сніг» (1904)

316М. Врубель «Царівна-Лебідь» (1900)

(Учитель пропонує учням розглянути картину М. Врубеля «Царівна-Лебідь».)

Запитання
• Як колір допоміг художникові передати настрій?
• Про що він хотів нам розповісти?

Навчальна гра «Помічники Білосніжки»
Дітям роздають картки, на яких зображені предмети білого кольору. Ведучі — сім гномів. Їм необхідно зібрати якнайбільше предметів білого кольору, щоб розбудити Білосніжку. По черзі вони ставлять запитання. Наприклад: «Ти істота чи не істота?», «Їстівне чи неїстівне?»
Кожний гном може поставити тільки одне запитання. Якщо гноми вгадали, що було зображено на картці, вони її одержують.

IV. Закріплення вивченого матеріалу

Робота над формуванням навичок і вмінь
Учні спочатку виконують вправи в альбомі для малювання. Необхідно намалювати кольоровий квадратик, а поруч — квадратик з додаванням білого кольору. Учитель звертає увагу учнів на те, що після додавання білої фарби всі кольори стають світлішими і втрачають свою яскравість.

Творче завдання
Учні виконують в альбомі для малювання малюнок «Зимовий день».
Вони можуть зобразити все, що їм найбільше подобається, обираючи для свого малюнка кольори з додаванням білого.
Учні виконують індивідуальну роботу за творчим завданням

V. Підбиття підсумків

Обговорення учнівських робіт
Із малюнків складають альбом «День народження Білої фарби».

Коментар
Учні мають демонструвати вміння бачити, розрізняти і відчувати відтінки білого кольору; активну форму правильного кольоросприй-няття; уміння аналізувати, порівнювати, узагальнювати; навички малювання фарбами.

VI. Домашнє завдання
Учні мають скласти розповідь про те, який подарунок вони зроблять Білій фарбі до дня народження.

Додатковий матеріал

СНІЖНИИ КОРОЛЬ
— Я — король! Я — король!
Сніжний і холодний!
У моєму королівстві
Білий колір модний!
Біла шапка, білий шарф,
Білі рукавиці…
Біло їду в білий світ
В білій колісниці!
Білий кінь весь час ірже
Весело і сміло.
І дорога під конем
Теж сліпучо-біла,
А куди це він летить
Догадатись просто:
Їде сніжний цей Король
До дітей у гості.
Шоколад і карамель,
Тістечка медові
Він не вручить просто так,
А з хорошим словом.
Як постукає в вікно,
Відгукніться: «Прошу!»
І не бійтеся його —
Він Король хороший.
А як спатоньки лягли,
То нехай присниться,
Що ви їдете із ним
В білій колісниці.
Г. Чубач

Урок № 28. Абетка кольору: білий. Зимовий день. Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків образотворчого мистецтва (малювання), 1 клас

Читайте також:
