УРОК № 26. Тема. Число й цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 26. Тема. Число й цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: познайомити з утворенням числа 7 і цифрою 7, навчити писати цифру 7; вправляти у порівнянні чисел від 1 до 7, складанні й обчисленні виразів на додавання; розвивати увагу; виховувати любов до навчання, охайність.

Обладнання: цифра 7, предметні малюнки (веселка, свинка Хвеся).

ХІД УРОКУ № 26. Тема. Число й цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Усна лічба.

Які числа потрібно додати, щоб отримати 6?

777

2. Гра «Сходинки».
Біля дошки двоє учнів працюють самостійно на швидкість, потім клас колективно перевіряє правильність виконання завдання.

778

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення з цифрою 7.
Сьогодні ми вивчимо цифру 7, яка позначає число сім.

Цифра сім — як кочерга,
це її стирчить нога.

2. Виконання завдання 1 на с. 29 підручника.
— Як утворюється число 7? Поясніть за малюнком у підручнику.

3. Знайомство із числом 7 у природі та житті людини.

Сім яскравих, кожен знає,
Кольорів веселка має.
Є сім нот, відомо всім.
Днів у тижні також сім.

— А ви можете їх назвати?
Послухайте віршик про сім днів тижня. Спробуйте запам’ятати їх назви по порядку.

В понеділок Хвеся-свинка
Мила у криниці спинку.
У вівторок — вушка й ротик,
А у середу — животик.
У четвер помила щічки,
Щоб було рожеве личко.
Потім, вже у п’ятницю,
Мила Хвеська ратиці.
А коли прийшла субота,
Знову їй була робота:
Накупила Хвеська мила,
Хвіст, а потім шию мила.
А в неділю, чиста дуже,
Вся купалася в калюжі!

000

— Смішно? Напевно, ви не так миєтесь! А дні тижня запам’ятали? Повторимо: понеділок, вівторок тощо.
— А хто може назвати сім нот?
— Є про них лічилочка, з нею можна й фізкультхвилинки проводити.
Нот існує тільки сім: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі. Ми їх вивчили усі: До, ре, мі, фа, соль, ля, сі!
— А які сім кольорів має веселка?
— На малюнку в підручнику зображені фарби (с. 29). Це і є сім кольорів веселки.

Малюю веселку,
Прозору, веселу.
Сім барв на папері —
Чотири і три;
Червоний, оранжевий,
Жовтий, зелений,
Блакитний і синій
Кладу кольори.
А от і останній —
Фіалковий колір.
Заграє веселка
Моя чарівна!
Це усмішка сонця
Така веселкова,
Така незрівнянна,
Така осяйна!

4. Написання цифри 7 у робочому зошиті.

5. Виконання завдання 2 на с. 29 підручника.

6. Виконання завдань 1, 2 на с. 13, 2 на с. 14 зошита.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

Виконання завдань 3, 4, 5 на с. 29 підручника.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— З якою цифрою познайомилися на уроці?
— Чи зустрічали ви число сім у казках? («Білосніжна і сім гномів», «Казка про мертву царівну і сімох богатирів», «Семеро з одного стручка» тощо.)
Ось таке воно, казкове число 7!

УРОК № 26. Тема. Число й цифра 7. Написання цифри 7. Порівняння чисел у межах 7. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
