Урок № 25 Тема. Тематичне оцінювання. «Т. Шевченко. А. Чайковський. М. Стельмах», українська література 7 клас

Урок № 25 Тема. Тематичне оцінювання. «Т. Шевченко. А. Чайковський. М. Стельмах», українська література 7 клас

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з даних тем з метою корекції; розвивати логічне й образне мислення, пам’ять, уміння висловлювати власні думки й аргументувати їх; виховувати кращі якості людини на прикладі позитивних героїв творів.

Обладнання: тестові завдання, учнівські ілюстрації до творів, що вивчалися.

Теорія літератури: балада; романтичний пейзаж; мотив; прийоми контрасту; метаморфози; ідея; героїко-романтична повість; романтичний герой; композиція; автобіографічний твір; символ.

Хід уроку № 25 Тема. Тематичне оцінювання. «Т. Шевченко. А. Чайковський. М. Стельмах», українська література 7 клас

I. Повідомлення теми й мети уроку

II. Мотивація навчальної діяльності школярів

III. Основний зміст роботи

1. Інструктаж до виконання тестових завдань.

2. Виконання тестових завдань.

І варіант

І—ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, який із творів не є автобіографічним:

а) «Мені тринадцятий минало» Т. Шеченка;
б) «Тополя» Т. Шевченка;
в) «Гуси-лебеді летять» М. Стельмаха.

2. Допишіть речення. Символ — це…

3. Назвіть один-два епізоди з повісті А. Чайковського «За сестрою», де головний герой виявив надзвичайну кмітливість.

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ Михайлика з повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять».

2. З’ясуйте, про які звичаї та традиції козаків ідеться у повісті А. Чайковського «За сестрою».

IV рівень

(Кожна повна обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть твір на одну з тем:

1) «Правила сімейної педагогіки у родині Михайлика з повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»»;

2) «Павлусь із повісті А. Чайковського «За сестрою» — романтичний герой»;

3) «Єдність природи і світу дитячої душі у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»».

II варіант

І—ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Укажіть, яка ідея балади Т. Шевченка «Тополя»:

S а) незнищенність справжнього кохання, краси, вірності;
б) єднання з рідною землею;
в) всеперемагаюче життєлюбство, доброта, любов.

2. Допишіть речення.

Метаморфоза — це…

3. Назвіть епізоди з повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять», що свідчать про доброту й чуйність Михайлика.

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

1. Схарактеризуйте образ Павлуся з повісті А. Чайковського «За сестрою».

2. З’ясуйте, про які звичаї та традиції українців ідеться у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять».

IV рівень

(Кожна повна обґрунтована відповідь оцінюється у 5 балів.) Напишіть твір на одну з тем:

1) «Символ образу гусей-лебедів у повісті М. Стельмаха «Гуси-лебеді летять»»;

2) «Твір А. Чайковського «За сестрою» — героїко-романтична повість»;

3) «»Заповіт» Т. Г. Шевченка — твір, що єднає минуле, теперішнє і майбутнє».

 

Урок № 25 Тема. Тематичне оцінювання. «Т. Шевченко. А. Чайковський. М. Стельмах», українська література 7 клас

Повернутися на сторінку Конспекти уроків української літератури, 7 клас

Читайте також:
