УРОК № 21. Тема. Додавання чисел. Знак «+». Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 21. Тема. Додавання чисел. Знак «+». Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити учнів з дією додавання і знаком «+»; вправляти у складанні виразів на додавання за предметними малюнками; навчити записувати вирази на додавання; розвивати уважність, спостережливість, логічне мислення; виховувати позитивне ставлення до предмета.

Обладнання: лічильний матеріал (різні за кольором котики), знак «+», ромашки із цифрами від 1 до 4.

ХІД УРОКУ № 21. Тема. Додавання чисел. Знак «+». Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Логічне завдання.
— Знайдіть зайву комбінацію геометричних фігур. Поясніть, за якою ознакою вона відрізняється від інших.

757

(Варіанти відповідей: 1) четверта, бо одна з фігур — трикутник; 2) шоста, бо фігури не перетинаються і не накладені одна на одну, як інші.)

2. Кількісна й порядкова лічба (завдання виконується на наочній основі).

П’ять котів рядочком сіли:
Перший — чорний, другий — сірий,
Третій — в плямах, п’ятий — білий.
А рудого пропустили!

— Скільки було котів? (П’ять.)
— Порахуйте їх зліва направо, справа наліво.
— Яким по порядку був сірий кіт? білий кіт?
— Хто був першим? третім?
— Назвіть, яким по порядку є кожний з котів. (Діти називають порядкові номери котів, спираючись на малюнки. Можна закрити малюнки і запропонувати учням назвати номер кота з пам’яті.)
— Який по порядку був рудий кіт? (Четвертий.)

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 1 на с. 24 підручника.

2. Ознайомлення з поняттям додавання і знаком «+» (умовний знак, означає з’єднання або додавання двох груп предметів).
Учитель показує знак «+».

— Я — плюс! З’єднаю два числа,
Щоб разом сила їх зросла!

3. Виконання завдань 2—4 на с. 24 підручника.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Виконання завдань 4, 6 на с. 10 зошита з друкованою основою.

2. Виконання завдання 6 на с. 24 підручника.

3. Гра «Чарівні ромашки» (повторення складу числа 5). На картоні ниткою прикріплені 4 вирізані ромашки так, що їх можна перевертати зворотним боком. Але спочатку учень має відгадати, яке число на звороті. Для цього треба знати склад числа 5.

758

4. Логічне завдання.
Визначити закономірність і заповнити останній квадрат.

759

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

1. Бесіда.
— Що означає додати два числа? (Скласти.)
— Як називається знак додавання? (Плюс.)
— Відгадайте, які числа пропущені у виразах на додавання.

760

2. Виконання завдання 5 на с. 24 підручника.
Відгадка: рукавичка.

УРОК № 21. Тема. Додавання чисел. Знак «+». Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
