• Гороскоп 2016

Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

Мета: актуалізувати, закріпити й узагальнити знання учнів з вивчених тем; виявити рівень знань, умінь та навичок з метою контролю й корекції; розвивати пам’ять, уміння аналізувати літературні явища, письмово висловлювати власні думки з приводу прочитаного, характеризувати героїв, зіставляти їх; виховувати кращі людські якості, любов до літератури.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах.

Теорія літератури: жанри драматичного твору, трагікомедія, історико-романтична повість, засоби комічного, різні види описів.

Хід уроку № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

I. Оголошення теми й мети уроку

ІІ. Мотивація навчальної діяльності школярів

ІІІ. Основний зміст роботи

1. Інструктаж щодо виконання тестових завдань.

2. Виконання учнями контрольної роботи.

Варіант І

Початковий та середній рівні

(Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Чому Націєвський, герой твору І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля», втік від нареченої, дочки Борулі Марисі?

А Він злякався Миколи, попереднього жениха Марисі;
Б вона виявилася не дуже багатою;
В подумав, що вона чекає дитину від іншого;
Г вона виявилася дуже некрасивою.

2. Для чого Орися, героїня твору М. Старицького «Оборона Буші», наказала Антосеві прийти в таємний льох?

А Щоб разом померти й залишитися з ним навіки;
Б щоб переховатися й разом урятуватися;
В щоб потім утекти в далекі краї;
Г щоб помститися юнакові за зраду.

3. Який твір світової літератури можна вважати літературним попередником п’єси І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля»?

4. Продовжіть речення. «Трагікомедія — це …»

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

5. Схарактеризуйте образи оборонців Буші (за повістю М. Старицького «Оборона Буші»).

6. Визначте засоби комічного в трагікомедії І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

Високий рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)

7. Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-роздум «Патріотизм, відповідальність за долю батьківщини» (за твором М. Старицького «Оборона Буші» та власним досвідом).
Б Продовжіть історію: «Якби Мартин Боруля здобув-таки дворянство…».

Варіант ІІ

Початковий та середній рівні (Кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал.)

1. Чому Мартину Борулі, герою однойменного твору І. Карпенка-Карого, відмовили у дворянстві?

А Він не вів дворянський спосіб життя;
Б у документах поплутали букви в прізвищі героя;
В виявилося, що документи Борулі підроблені;
Г Націєвський вирішив помститися за наречену.

2. Кому належав замок «Орлине гніздо» в повісті М. Старицького «Оборона Буші»?

А Стефану Потоцькому;
Б Антосю Корецькому;
В Лянцкоронському;
Г Чарнецькому.

3. Хто у світовій літературі був попередником М. Старицького в жанрі історико-пригодницького твору?

4. Продовжіть речення. «Історико-романтична повість — це …»

Достатній рівень

(Кожна правильна відповідь оцінюється у 2 бали.)

5. Схарактеризуйте образ головного героя трагікомедії І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля».

6. Визначте роль пейзажів та інших описів у повісті М. Старицького «Оборона Буші».

Високий рівень

(Правильна, змістовна, цікава відповідь оцінюється в 4 бали.)

7. Виконайте одне із завдань.

А Напишіть твір-роздум «Прагнення вивищитися над оточенням, нехтуючи родовими традиціями, народною етикою та мораллю, у творі І. Карпенка-Карого «Мартин Боруля»і в наш час».
Б Продовжіть історію: «Якби Орися й Антось із повісті М. Старицького «Оборона Буші» не загинули…».

IV. Підбиття підсумків уроку

V. Домашнє завдання

Індивідуальне завдання. Підготувати повідомлення про І. Франка.

 

Урок № 20 Тема. Контрольна робота. «Творчість І. Карпенка-Карого, М. Старицького», українська література 10 клас

Повернутися на сторінку Конспекти української літератури. 10 клас
