УРОК № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: закріплювати навички віднімання двоцифрових чисел; формувати вміння складати задачі, обернені до поданої, знаходити третій доданок за сумою й двома доданками; розвивати логічне мислення; виховувати самостійність.

Обладнання: лічильний матеріал.

ХІД УРОКУ № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 190 на с. 139 підручника.

897

Розв’язання з поясненням.

2. Виконання завдань 191 і 193 на с. 139 підручника (самостійно).
Перевірка виконання.

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Виконання завдання 188 на с. 138 підручника.
— Перша задача була на знаходження суми двох доданків. Обернена — на знаходження невідомого доданка, а саме місткості банки. Яку ще обернену задачу можна скласти? Чого ще не знаходили? (Скільки вміщує самовар.) Діти складають задачу на знаходження невідомого доданка, де невідомим доданком виступає місткість самовара, і усно її розв’язують.

2. Письмове розв’язання задачі 189 на с. 139 підручника. Складання двох обернених задач.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

1. Письмове розв’язання задачі 192 на с. 139 підручника.
Складання короткого запису:

898

— Чи можна одразу знайти третій доданок?
— За яким правилом знаходять доданок?
— Чому дорівнює сума двох відомих доданків? (22 + 43 = 65.)
— Яким буде третій доданок? (87 – 65 = 22.)

2. Письмове розв’язання задачі 194 на с. 139 підручника.
— Якого типу ця задача? (На знаходження остачі.)
— Складіть обернену до цієї задачі, щоб вона була на знаходження суми.
— Складіть ще одну обернену задачу на знаходження невідомого від’ємника.

3. Виконання завдань 1 на с. 71, 1 на с. 72 зошита з друкованою основою.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ
— Скільки обернених задач можна скласти до простої задачі на додавання або на віднімання? (Дві.)

УРОК № 126. Тема. Віднімання двоцифрових чисел без переходу через розряд. Обернені задачі. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
