УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: систематизувати знання про прийоми складання таблиць додавання й віднімання; вправляти учнів у вживанні математичних термінів під час виконання дій першого ступеня.

Обладнання: таблиці усних обчислень, предметні малюнки, картки для індивідуальної роботи, сигнальні картки.

Хід уроку № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
Учні зачитують складені приклади і називають відповіді.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1
Обчислити.
86 – 54
32 + 47
19 – 13
70 + 15 – 4
87 – 15 – 2
44 + 31 + 5

Картка 2
Порівняти вирази
70 + 15 __ 70 + 18
14 + 46 12 + 46
30 – 6 __ 30 – 9
87 – 15 97 – 15

Картка 3
Розв’язати задачу.
На клумбі розквітли 15 червоних троянд і 12 розових, а білих стільки, скільки червоних і розових разом. Скільки всього троянд розквітло на клумбі?

Картка 4
Розв’язати задачу.
На ставку плавало 14 гусей, стільки ж качок, а лебедів — на 8 менше, ніж гусей і качок разом. На скільки менше плавало гусей, ніж лебедів?

3. Усні обчислення
1) математичний диктант.
• Суму чисел 34 і 25 зменшити на 23;
• суму чисел 60 і 40 зменшити на 20;
• різницю чисел 55 і 22 збільшити на 34;
• число 48 зменшити на суму чисел 12 і 12;
• число 12 збільшити на різницю чисел 56 і 44.
2) Гра «Що долетить швидше — літак чи гелікоптер?».
Змагаються учні двох рядків.

574574

II. Розвиток математичних умінь

1. Виконання завдання (усно)

2. Виконання завдання (ланцюжком)

3. Фізкультхвилинка

4. Розв’язання задачі
1) На дошці — скорочений запис задачі.

575

— Про що дізнаємося спочатку?
— Яку дію треба виконати?
— Про що дізнаємося потім?
— Яку дію треба виконати?
2) Творча робота над задачею.
Змініть запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася за допомогою виразу:
32 + (32 + 18) – 29

5. Порівняння чисел. Робота в парах
Діти виконують завдання.

6. Перевірка роботи
Діти працюють із сигнальними картками.

7. Самостійна робота
Виконання завдання.

8. Перевірка роботи

9. Завдання для допитливих
У колесі велосипедиста 8 спиць. Скільки проміжків між спицями?

10. Гра «Гостре око»
Скільки трикутників на малюнку?

576

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання

УРОК № 123. Тема. Повторення таблиць додавання й віднімання. Складання виразів за текстовим формулюванням. Розпізнавання геометричних фігур. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
