УРОК № 122. Тема. Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язання складеної задачі на 3 дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

УРОК № 122. Тема. Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язання складеної задачі на 3 дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

Мета: удосконалити знання про прийоми усного додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток; опрацювати задачі на дві чи три дії, що розв’язуються діями першого ступеня.

Обладнання: таблиця усних обчислень, картки для індивідуальної роботи, предметні малюнки, скорочений запис задачі.

ХІД УРОКУ № 122. Тема. Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язання складеної задачі на 3 дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

I. Актуалізація знань учнів

1. Перевірка домашнього завдання
Кілька учнів розповідають складені задачі та пояснюють їх розв’язання.

2. Робота з індивідуальними картками

Картка 1
• Розмістити числа в порядку зростання.
25 11 54 32 89 67 41 87 92
• Записати числа, що містять:
5 дес. 3 од.; 4 дес.; 6 дес. 1 од.; 9 од.; 3 дес. 7 од.

Картка 2
• Порівняти.
27 __ 72
67 __ 59
15 __ 51
60 __ 59
89 __ 78
33 __ 25

• Записати усі двоцифрові числа, в яких число одиниць 0 (нуль).

Картка 3
• За допомогою цифр 4, 7, 8 записати дев’ять різних двоцифрових чисел.
• Записати вирази й розв’язати їх.
а) 90 зменшити на різницю чисел 81 і 80.
б) Зменшуване — сума чисел 30 і 70, від’ємник 1, знайти різницю.
в) Перший доданок — сума чисел 8 і 7, другий доданок 60, знайти суму.

3. Усні обчислення
1) Прочитати двоцифрові числа.
8 12 40 7 10 89 2 100 37
2) Назвати сусідів кожного числа.
20 65
49 69
3) Гра «Хто швидше дістанеться хатинки?»
Учні виходять до дошки і за сигналом учителя починають проводити лінії від числа 30 до наступних чисел.

572

II. Повторення додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток

1. Виконання завдання (усно)

2. Розв’язування прикладів (з коментуванням)

3. Фізкультхвилинка

4. Робота над задачами
1) Розв’язання задачі.
На дошці — скорочений запис задачі.

573

— Про що дізнаємося спочатку?
— Яку дію треба виконати?
— Про що дізнаємося потім?
— Яку дію треба виконати?
— Якою дією будемо відповідати на головне запитання задачі? Після аналізу діти записують задачу самостійно.
2) Розв’язання задачі (самостійно). Учитель допомагає слабкішим дітям.
3) Перевірка роботи.

5. Самостійна робота
1 варіант розв’язує приклади (верхній рядок);
2 варіант розв’язує приклади (нижній рядок).

6. Перевірка роботи

III. Підсумок уроку

IV. Домашнє завдання
Скласти 10 прикладів на додавання й віднімання без переходу через десяток.

УРОК № 122. Тема. Додавання й віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток. Розв’язання складеної задачі на 3 дії. Конспекти уроків математики, 2 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики 2 клас
