УРОК № 119. Тема. Правило додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд, виду 34 + 52. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 119. Тема. Правило додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд, виду 34 + 52. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: ознайомити з прийомом додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд; формувати вміння застосовувати цей прийом для розв’язання задач; розвивати пам’ять, увагу; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: таблиці для усної лічби.

ХІД УРОКУ № 119. Тема. Правило додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд, виду 34 + 52. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Усна лічба. Додавання круглих чисел. Додавання одноцифрових чисел до круглих (за таблицями).

884

2. Виконання завдання 129 на с. 130 підручника. Застосування переставної властивості додавання.

3. Робота з таблицями для усної лічби.
Вправляння в застосуванні переставної властивості для знаходження суми чотирьох доданків, що записані на вершинах квадратів.

885

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення з прийомом додавання виду 34 + 52 за завданням 130 на с. 130 підручника. Читання правила додавання двоцифрових чисел.

2. Виконання завдань 131—135 на с. 130 підручника.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

1. Виконання завдання 136 на с. 131 підручника.

2. Виконання завдання 137 на с. 131 підручника.

— Що означає число 70? (Всього кілограмів у трьох контейнерах.)
— Отже, це сума трьох доданків. Які нам відомі? (Перший і другий.)
— Як знайти невідомий доданок? (Від суми відняти відомий.)
— Але ж у нас сума не двох, а трьох доданків. Чи можна одразу знайти невідомий доданок? (Ні.)
— Яку дію потрібно виконати спершу? (Скласти відомі доданки.)

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

— Яке правило про додавання двоцифрових чисел ми вивчили?

УРОК № 119. Тема. Правило додавання двоцифрових чисел без переходу через розряд, виду 34 + 52. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
