УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: формувати навички розкладання двоцифрових чисел на розрядні доданки, застосування переставної властивості для додавання кількох доданків, що включають круглі числа та одноцифрові числа; вправляти у складанні й розв’язуванні задач, у визначенні кількості сторін, кутів і вершин многокутників; розвивати просторову уяву; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: предметні малюнки (ялинки).

ХІД УРОКУ № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Повторення правил знаходження невідомих доданка, зменшуваного і від’ємника.

2. Виконання завдання 124 на с. 129 підручника.

3. Виконання завдань 125 і 126 на с. 129 підручника.

Порівняння задач.
— Що спільне в цих задачах? (Вони про Петрика і аркуші паперу, у них однакові числа.)
— Що в них різне? (Запитання.)
— Що знаходили в першій задачі? (Невідому остачу.)
— Що знаходили в другій? (Невідоме зменшуване.)
Такі задачі, з однаковими числовими даними, але з різними запитаннями, називають взаємооберненими.

II. ОПРАЦЮВАННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Ознайомлення з терміном розрядні доданки (за завданням 122 на с. 128 підручника).
Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків за зразком.

2. Виконання завдання 123 на с. 129 підручника.
Правило додавання: спочатку додають десятки, а потім — одиниці.

III. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

1. Виконання завдання 128 на с. 129 підручника.

— Скільки років Катрусі? (Дев’ять.)
— А брату? (Невідомо, це запитання задачі.)
— Що відомо про вік брата? (Нічого.)
— А про вік сестри? (Вона на З роки молодша за брата.)
— Хто ж старший? (Брат.)
— На скільки років брат старший? (На три.)
— Як знайти його вік? (Додати.)
— Чому ми маємо додавати, а не віднімати? (Бо ми знаходимо вік брата, а слово молодша стосується сестри.)

2. Виконання завдання 127 на с. 129 підручника.

3. Виконання завдань 2, 4 на с. 67 зошита

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

Ялиночки нарядні!
Доданки тут — розрядні.

— Впишіть у кульки числа.

883

УРОК № 118. Тема. Розрядні доданки. Запис двоцифрових чисел у вигляді суми розрядних доданків. Складання й розв’язання задач. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
