УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

Мета: формувати вміння розв’язувати задачі на знаходження невідомого зменшуваного та від’ємника, вправляти в порівнянні виразу й числа, двох виразів, удосконалювати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; виховувати бажання вчитися.

Обладнання: таблиці з назвами компонентів дії віднімання.

ХІД УРОКУ № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

І. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Виконання завдання 107 на с. 126 підручника.

— Як називаються числа при відніманні? Робота за таблицею.

Висновки.
• Якщо від зменшуваного відняти різницю, одержимо від’ємник.
• Якщо до різниці додамо від’ємник, одержимо зменшуване.

2. Виконання завдання 106 на с. 125 підручника.

— За яким правилом знайшли зменшуване? від’ємник?

3. Виконання завдань 104 на с. 125, 108 на с. 126 підручника. Порівняння задач.

— Що знаходили в цих задачах, якого вони типу? (У завданні 104 — задачі на знаходження остачі та на знаходження зменшуваного. Задача №108 — на знаходження від’ємника.)

II. РОЗВИТОК І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ, ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

1. Виконання завдання 110 на с. 126 підручника (самостійно).

— Якою дією ви розв’язали задачу?
— Що в цій задачі знаходили? (Невідомий доданок.)

2. Виконання завдання 113 на с. 127 підручника (усно).

— Які фігури вирізав Дмитрик? Які Мишко?
— Скільки в Мишка трикутників?
— Скільки всього фігур вирізав Дмитрик? (Сім.)
— Скільки всього фігур вирізав Мишко? (Шість.)
— У кого більше й на скільки?

Висновок: ця задача — на різницеве порівняння чисел. Повторення правила: щоб знайти, на скільки одне число більше чи менше за друге, треба від більшого числа відняти менше.

3. Виконання завдання 112 на с. 127 підручника.

— Назвіть буквами найбільшу (найдовшу) сторону. (АО.)
— Якої вона довжини? Виміряйте. (7 см.)
— Яка сторона найкоротша? (МО.)
— Виміряйте її довжину (1 см.)
— На скільки сторона АО довша ніж МО? (На 6 см.)

4. Виконання завдання 105 на с. 125 підручника.

1) Послідовність чисел від 20 до 10;
2) послідовність непарних чисел від 1 до 15;
3) послідовність парних чисел від 2 до 16.
5. Виконання завдання 109 на с. 126 підручника.
6. Виконання завдання 111 на с. 126 підручника (самостійно).

III. ПІДСУМОК УРОКУ

— Як знайти невідомий від’ємник?
— Як знайти невідоме зменшуване?

УРОК № 116. Тема. Знаходження невідомого від’ємника і зменшуваного. Конспекти уроків математики, 1 клас

Повернутись на сторінку Конспекти уроків математики, 1 клас
